Tokrat ni šlo – Asiago utišal Podmežaklo

Alpska liga 16. Apr 202222:26 > 23:00 0 komentarjev

Hokejisti Jesenic v polni Podmežakli niso izkoristili prvega zaključnega ploščka za zmago v alpski hokejski ligi. Na domačem ledu so izgubili z 2:4, Asiago pa je izsilil odločilno peto tekmo, ki bo v torek v Italiji.

Po novi tesni in izenačeni tekmi Jesenice niso uspele zaključiti letošnje sezone. Pred skoraj 4000 tisoč navijači na Gorenjskem je Asiagu po odločilni zadnji tretjini slavil s 4:2 in serijo izenačil na 2:2 v zmagah. Junak Italijanov je postal Anthony Salintri z golom v 54. minuti.

Logar izničil vodstvo gostov

Pomembna novica za železarje je prišla že pred začetkom tekme, ko je postalo jasno, da prvi vratar Asiaga Gianluca Vallini zaradi poškodbe s prejšnje tekme ne bo branil, namesto njega je v gol stopil Luca Stevan. A gostov to ni ustavilo, zavedali so se, da je finalne serije lahko konec že danes. V srečanje so vstopili odločneje in agresivneje od domačih, svojo premoč na začetku pa so kronali v 7. minuti, ko je z leve strani poskusil Anthony Salinitri, odbito ploščico pa je v gol pospravil Steven Iacobellis.

Priložnosti Jesenic na drugi strani so bile bolj redke, eno izmed njih pa je v 12. minuti izkoristil Miha Logar, ki je Stevana premagal s strelom ob bližnji vratnici. Po tem je bilo razmerje na igrišču precej izenačeno (razmerje v strelih 12:8 za goste), kako velik je bil vložek, pa kaže tudi disciplinirana igra na obeh straneh. V prvih 20 minutah namreč nismo videli nobene kazni. Nekajkrat je izvrstno posredoval domači čuvaj mreže Oscar Fröberg.

Še naprej zelo tesno

Domačim je nato uspel sanjski uvod v drugo tretjino. Po le 29 sekundah je po podaji junaka druge tekme Jesperija Viikilaja za delirij polne Podmežakle poskrbel še en Finec Eetu Elo. Jeseničani so zagospodarili na ledeni ploskvi, njihovo premoč pa je presekal kazenski strel, ki so ga v 28. minuti po strogi sodniški odločitvi in prekršku Logarja dobili gostje. Salintri ni uspel premagati Fröberga, je pa zato tri minute kasneje v igri petih proti petim to uspelo Michellu Marchettiju, ki je zadel od daleč.

Zaključek 40 minut igre so zaznamovale izključitve domačih, najprej je na kazensko klop sedel Nejc Brus, nato pa za 2+2 minuti še Luka Ulamec. A so železarji s fanatično borbo preprečili prvo vodstvo gostujočega moštva. Skupno razmerje v strelih po dveh tretjinah: 26:16 za Italijane.

Ena poteza odločila tekmo

Podobna igra se je nadaljevala tudi v tretji tretjini, priložnosti so si vrstile na obeh straneh. Po napaki domačih branilcev je odločilni gol v 54. minuti dosegel Salintri, nato pa je Asiago dosegel še gol v prazno mrežo. Ob koncu so med igralci zavrele strasti in zapele pesti, nato pa so domači navijači svoje ljubljence kljub porazu nadgradili z gromkim aplavzom.

Serija je tako poravnana na 2:2, odločilna tekma pa bo v torek v dvorani Odegar v Italiji.

“Bila je zelo težka tekma. Navijači so pripravili odlično atmosfero. V finalu se borita dve odlični ekipi, zato odločajo majhne podrobnosti. Hvala še enkrat za podporo, navijači so nam res dali veliko energije. V torek moramo biti na splošno boljši. Kaj lahko rečem o zadnji tekmi? Naredili bomo vse, da v torek zmagamo, v to bomo vložili vse. Počitek sledi po slavju,” je o tekmi dejal strelec drugega jeseniškega gola nocoj Eetu Elo.

Alpska hokejska liga, finale, četrta tekma

Sobota, 16. april:

Jesenice – Asiago 2:4 (1:1, 1:1, 0:2) /2:2/

Strelci: 0:1 Iacobellis (Salinitri, 7.), 1:1 Logar (Viikila, Zibelnik, 12.), 2:1 Elo (Viikila, 21.), 2:1 Elo (Viikila, 21.), 2:2 Marchetti (Iacobellis, 31.), 2:3 Salinitri (Magnabosco, Iacobellis, 54.), 2:4 Magnabosco (Casetti, Salinitri, 60.)

V poševnicah je zapisan izid v zmagah. Igrajo na tri zmage.