Krstna zmaga Celjanov v alpski ligi

Alpska liga 30. Sep 202321:17 0 komentarjev
HK Celje

Hokejisti ekipe RST Pellet Celje so v tekmi alpske lige na domačem ledu premagali Lustenau s 4:3 (2:1, 2:0, 0:2). Za Celjane je to na peti tekmi prva zmaga v regionalnem tekmovanju.

Celjani, novinci v tem tekmovanju, so v peti tekmi dočakali prvo zmago. Za prvi uspeh so premagali Lustenau, ki je v petek že gostoval na Jesenicah in namučil aktualne prvake, nazadnje pa izgubil s 3:6.

Danes so Celjani temelje za zmago postavili ob koncu druge tretjine. V prvi je za vodstvo poskrbel Nik Grahut že v drugi minuti, nato je po izenačenju avstrijske ekipe še enkrat celjsko zasedbo v vodstvo povedel Mikus Mintauskis. Jure Sotlar pa je z goloma v 31. in 40. minuti, takrat je imela domača ekipa igralca več, poskrbel za vodstvo s 4:1.

Povsem gladko se sicer za Celjen ni izteklo. V zadnji tretjini je Lustenau pritisnil in v 50. minuti znižal na 2:4, dve minuti zatem pa celo z igralcem manj na 3:4. A to je bil zadnji zadetek na tekmi in Celjani so prišli do prvih treh točk v alpski ligi.

Naslednja naloga čaka Celjane 6. oktobra, ko bodo gostili Bregenzerwald.