Železarjem po podaljšku derbi vrha

Alpska liga 11. Dec 202120:52 0 komentarjev
Jeseničani so potrdili uvrstitev v polfinale.

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi alpske lige po podaljšku premagali Lustenau s 3:2 (0:1, 1:1, 1:0; 1:0). Tekmo je po 33 sekundah dodatnega časa odločil najboljši strelec tekmovanja Eric Pance.

Jeseničani so v obračunu ekip z vrha regionalnega tekmovanja – železarji so prvi, Lustenau pa do te tekme drugi – po slabem začetku na koncu slavili in se utrdili na vrhu lestvice.

Prav Lustenau je bil zadnji, ki je doslej premagal Jeseničane, konec novembra je bilo na njegovem terenu 7:4. V zadnjih 11 tekmah pa so sicer slovenski prvaki doživeli le ta poraz.

Na prejšnji tekmi so po podaljšku premagali Kitzbühel s 3:2, danes pa so dvoboj slabo začeli, zaostajali po prvi tretjini, v drugi pa kljub terenski premoči v 39. minuti dobili še en gol. Za goste s severozahoda Avstrije sta zadela Fabio Haas in nekdanji član Olimpije Chris D’Alvise.

Hat-trick podaj Svetine

Ko je že kazalo, da bodo težko zrežirali preobrat, pa so v predzadnji sekundi druge tretjine ob številčni prednosti še dosegli zadetek, uspešen je bil Žiga Urukalo. Ta gol je bil dobra spodbuda za nadaljevanje, saj je že v 42. minuti Nejc Brus poskrbel za izenačenje. Do konca rednega dela nato ni bilo več zadetkov, podaljšek v dvorani Podmežakla pa je bil tokrat zelo kratek: že po 33 sekundah je namreč Eric Pance po podaji Erika Svetine (podal je tudi pri prvih dveh golih) premagal gostujočega vratarja in železarjem zagotovil dve točki.

Naslednjo tekmo v alpski ligi bodo Jeseničani igrali šele 21. decembra, ko bodo gostovali pri Milanu, ta ekipa jih je premagala v prvem dvoboju te sezone.

Jesenice – Lustenau 3:2 po podaljšku (0:1, 1:1, 1:0, 1:0)

Strelci: 0:1 Haas (Schmeiser, Hrdina, 9.), 0:2 D’Alvise (Wilfan, Giftopoulos, 39.), 1:2 Urukalo (Svetina, 40.), 2:2 Brus (Svetina, 42.), 3:2 Pance (Svetina, Stojan 61.)