Železarji še naprej trdno zasidrani na prvem mestu

Alpska liga 21. Dec 202221:56 0 komentarjev

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi alpske lige v gosteh premagali avstrijski Kitzbühel s 3:1 (1:0, 2:0, 0:1).

Jeseničani so po sobotni zmagi nad Bregenzerwaldom vpisali novo gostujočo zmago nad avstrijskim predstavnikov v regionalnem tekmovanju. Po 23 odigranih tekmah imajo 21 zmag in so trdno zasidrani na prvem mestu lestvice. Pred mlado zasedbo Salzburga imajo 12 točk naskoka s petimi odigranimi tekmami manj.

Železarji danes svojemu nasprotniku s sredine lestvice niso pustili pravih možnosti za zmago. Prvo tretjino so dobili z minimalno prednostjo, ko je v 17. minuti za vodstvo zadel Erik Svetina.

V drugi je zasedba glavnega trenerja Gabra Glaviča potrdila novo zmago. V 34. minuti je najprej Eric Pance podvojil vodstvo Jesenic, dobri dve minuti pred iztekom pa je z igralcem več na ledu Andrej Galuškin poskrbel za 3:0.

V začetku zadnje tretjine so svoj tako imenovani power play izkoristili tudi domačini. Za znižanje je bil natančen Patrick Bolterle. Avstrijci so bili v sklepni tretjini sicer boljši nasprotnik, a ostalo je pri izidu 3:1 in zmagi Železarjev.

Naslednji dvoboj v alpski ligi bodo hokejisti Jesenic igrali v ponedeljek, ko v dvorano Podmežakla prihaja Ritten.