Jesenice po novem porazu v velikih težavah

Alpska liga 22. Feb 202422:14 0 komentarjev
Jesenice Olimpija

Hokejisti Sija Acronija Jesenic, aktualni prvaki alpske lige, so po porazu v predzadnjem krogu kvalifikacijske skupine za končnico zdrsnili z mest, ki vodijo v izločilne boje. Danes so v Meranu izgubili z 0:4 (0:1, 0:0, 0:3). Zadnjo tekmo bodo igrali v soboto. Celjani pa so zadnjo tekmo tega dela proti Val Gardeni izgubili z 2:4 (1:0, 1:2, 0:2).

Jeseničani v skupini za uvrstitev v končnico niso posebej prepričljivi, precejšen spodrsljaj so si privoščili tudi prejšnji teden, ko so v slovenskem obračunu izgubili s Celjani s 4:6. Sij Acroni Jesenice so takrat še ostale na mestih, ki omogočajo nadaljevanje sezone (prvo ali drugo), toda imele so le še točko naskoka pred današnjim tekmecem Meranom (13-12).

Današnji obračun je tako pravzaprav neposredno odločal o potniku v dodatne kvalifikacije, Jeseničani pa naloge niso opravili dobro. V zaostanku so se znašli tik pred koncem prve tretjine, ko je Merano dosegel prvi gol. Po drugi tretjini brez zadetkov so v zadnji domači hitro povišali vodstvo, potem pa so morali Jeseničani več tvegati. A so najprej dobili še en gol ob številčni prednosti domače ekipe, potem pa ob poskusu brez vratarja, ko je Žan Us že štiri minute pred koncem zapustil svoje mesto, še enega za končnih 0:4.

Poraz pomeni, da so železarji ostali pri 13 točkah in so zdaj tretji v skupini. Prvo mesto si je že zagotovila Val Gardena, danes je v Celju zmagala s 4:2, z 20 točkami, drugi pa je zdaj Merano s 15. Jeseničani tako usode za nadaljevanje sezone nimajo več v svojih rokah – ob nujni zmagi na zadnji tekmi v soboto doma proti drugi zasedbi Linza morajo upati še na poraz Merana v dvoboju z Val Gardeno.

Celjani pa so sezono alpske lige končali že danes s tekmo proti Val Gardeni. Celjani so se proti favoriziranemu tekmecu večji del tekme predstavili v dobri luči.

Povedli so z zadetkom Ahmeta Jakupovića v prvi tretjini, po izenačenju gostov je za še eno vodstvo v drugi poskrbel Nik Grahut. A zadnji del tekme je bil nato vendarle v znamenju gostov, ki so še v drugi tretjini izenačili, v zadnji pa najprej zadeli v 58. minuti in nato na prazen gol še v zadnji.

Celjani so v tej skupini končali na četrtem mestu z 11 točkami.