Stari alpski rival (znova) končal jeseniško evropsko pot

Hokej 16. Okt 202222:38 0 komentarjev

Odločilna tekma 2. kroga kontinentalnega pokala se na Južnem Tirolskem ni končala po slovenskih željah. Jesenice so namreč proti gostitelju in staremu alpskemu znancu Asiagu klonile z 2:5 in se tako poslavljajo od tekmovanja. Italijani pa so napredovali v 3. krog, ki bo novembra na Slovaškem.

Po dveh gladkih zmagah nad turškim Buz Adamlarjem in srbsko Vojvodino so bili za jeseniške evropske sanje znova usodni stari znanci. Aktualni prvak alpske lige Asiago, ki je v lanskem finalu s 3:2 v zmagah premagal prav Jesenice, je na domačem ledu dobil odločilno tekmo za napredovanje (5:2). Za Jesenice sta gola dosegla Gašper Glavič in Erik Svetina.

S tem so se rdeče-rumeno-modri maščevali Gorenjcem za poraz na pripravljalni tekmi pred začetkom letošnje sezone in napredovali v tretji krog kontinentalnega pokala, ki jih čaka od 18. do 20. novembra. Njihovi tekmeci bodo poljska Unia Oswiecim, ukrajinski Kremenčuk in slovaška Nitra, tudi gostiteljica turnirja.

“Pričakovali smo težko tekmo, ker smo z njimi že igrali. Pripravili smo se maksimalno, na žalost pa se na koncu ni izšlo. Naši prvi dve tekmi sta bili izjemno dobri, ker so bili tudi nasprotniki precej slabši, zadnja tekma pa je bila pa pričakovanjih najtežja,” se je po tekmi na celotno tekmovanje ozrl David Planko.

Kapetan držal priključek

Tekma z novopečenimi člani lige ICE se za Jeseničane ni začela po željah, saj so se hitro znašli v zaostanku. Po manj kot treh minutah je Anttija Karjalainena ugnal Michele Marchetti. Železarji so si komaj opomogli od šoka, ko so klonili še drugič. Izključitev Nikija Blomberga je izkoristil Marek Vankuš. Da v prvi tretjini, ki je sicer ponudila z izenačeno predstavo obeh ekip (v strelih 7:5 za Italijane), za Jesenice vse ni bilo zgolj črno, je s tretjim golom na turnirju poskrbel kapetan Gašper Glavič. Ob številčni prednosti je v 12. minuti zadel iz bližine in postavil izid prvih dvajsetih minut.

Gostitelji pobegnili

Do prvega gola v drugi tretjini so morali gledalci čakati vse do 36. minute, a na žalost se je plošček znova znašel v jeseniški mreži. Asiago je potreboval le šest sekund, da je izkoristil izključitev Glaviča, za 3:1 je bil natančen Nicholas Saracino. Italijani so še pred drugo sireno zadeli še enkrat in možnosti Jesenic za končno slavje so se močno zmanjšale. Po podaji Allana McShana je zadel še Anthony Salinitri in poskrbel za lepo prednost Asiaga.

Svetina vlil upanje, a je ostalo le pri tem

Zelo slabo se je za četo Gabra Glaviča začel tudi zadnji del tekme, saj je bil po manj kot treh minutah igre izključen Anže Prostor. A rdečim je uspelo rezultat znižati celo z igralcem manj, po protinapadu je za 4:2 zadel Erik Svetina. Kmalu zatem je bil izključen še Rudolfs Polcs, a je izid ostal nespremenjen. So pa v 50. minuti domačini znova pobegnili na +3, Karjalainena je ugnal najboljši strelec turnirja McShane, ki je v treh tekmah dosegel kar devet točk. To je bil tudi končni izid tekme.

Asiago je Jesenice na isti stopnji tekmovanja ugnal že lani, ko je v Amiensu dobil turnir in napredoval do 3. kroga. Železarji bodo zdaj svoj fokus preusmerili na alpsko ligo, kjer jih je na lestvici s tekmo več za točko prehitela Cortina. Naslednja tekma v AHL čaka Jeseničane v petek, ko bodo gostili Lustenau, dan zatem pa v Podmežaklo prihaja še Fassa.

Kontinentalni pokal, 2. krog

SKUPINA D, ASIAGO

Nedelja, 16. oktober:

Asiago – Jesenice 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)

Strelci 1:0 Marchetti 3., 2:0 Vankuš (McShane, 8.), 2:1 Glavič (Blomberg, Svetina, 12.), 3:1 Saracino (Gazzola, 36.), 4:1 Salinitri (McShane, 39.), 4:2 Svetina (Ščap, 44.), 5:2 McShane (Moncada, 50.)

Buz Adamlar Istanbul – Vojvodina 6:1 (4:0, 2:0, 0:1)

Sobota, 15. oktober:

Vojvodina – Jesenice 1:7 (1:1, 0:3, 0:3)
Strelci: 0:1 Glavič 11., 1:1 Mirkov 15., 1:2 Polcs (Planko, Urukalo, 28.), 1:3 Galuškin (Svetina, 33.), 1:4 Ščap (Planko, 40.), 1:5 Urukalo (Rep, 46.), 1:6 Galuškin (Planko, 52.), 1:7 Polcs (Planko, 57.)

Buz Adamlar Istanbul – Asiago 2:9 (1:2, 0:4, 1:3)

Petek, 14. oktober:

Jesenice – Buz Adamlar Istanbul 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
Strelci: 1:0 Pance E. (Polcs, 7.), 2:0 Galuškin (Polcs, Ščap, 29.), 3:0 Polcs (Pance, 40.), 3:1 Dubeniuk (Somsikov, 45.), 4:1 Ulamec (Jezovšek, Rep, 51.), 5:1 Glavič (Ulamec, Jezovšek, 59.)

Vojvodina – Asiago 1:14 (0:2, 1:7, 0:5)

Asiago 3 tekme – 3 zmage, 9 točk, 28:5

Jesenice 3 tekme – 2 zmagi, 6 točk, 14:7

Buz Adamlar 3 tekme – 1 zmaga, 3 točke, 9:15

Vojvodina 3 tekme – 0 zmag, 0 točk, 3:27