Kopitar se je s Kralji znesel nad Chicagom

Hokej 16. Mar 20247:03 0 komentarjev

Ekipa Los Angeles Kings je ponoči v gosteh kar s 5:0 ugnala Chicago Blackhawks in tako še naprej ostaja v "sedlu" za preboj v končnico lige NHL. Slovenski zvezdnik Anže Kopitar je k zmagi prispeval dva zadetka.

Kopitar je imel po dolgem času tekmo, ko se je vpisal med strelce, tokrat celo dvakrat!

Hrušičan je pred sinočnjim duelom z Blackhawks nazadnje  v polno meril 29. februarja proti Vancouvru, v zvezni državi Illinois pa prekinil niz šestih tekem brez zadetka. Kralji so od začetka zagospodarili na ledu, po golu Kopitarja že v 9. minuti vodil s 3:0, slovenski zvezdnik pa je v 15. minuti postavil izid prve tretjine (4:0).

Prehitel Gretzkyja!

Preostala dva dela srečanja sta bila le še formalnost. Končni izid je že na uvodu druge tretjine postavil Jordan Spence.

Kings so domače “nadstreljali” s 53:36, vratar Cameron je ubranil vseh 28 ploščkov, ki so zleteli proti njegovi mreži.

Kopitar je z dvema sinočnjima goloma zabeležil že 46. tekmo, na kateri se je za Los Angeles med strelce vpisal vsaj dvakrat, na večni lestvici franšize Kings v tem statističnem parametru prehitel legendarnega Wayna Gretzkyja ter se zavihtel na 5. mesto.

Kopitar je v ligi NHL dosegel že 1196 točk, kar ga uvršča na 53. mesto vseh časov.

Za Gorenjca je to že 13. sezona lige NHL z vsaj dvajsetimi doseženimi zadetki. V tem pogledu je najboljši igralec v zgodovini LA Kings. Marcel Dionne, Luc Robitaille in Dave Taylor so imeli takšnih sezon namreč 12.

Kralje naslednja preizkušnja čaka že ponoči, ko ob 1.00 gostujejo pri Dallas Stars.