Kosmatinci potrdili, da jim trenutno ni para

Hokej 29. Dec 20227:19 0 komentarjev
Patrice Bergeron
Patrice Bergeron je bil junak Bostona. Foto: Profimedia

Hokejisti Boston Bruins so z novo zmago potrdili status najboljše ekipe Lige NHL. V noči na četrtek so s 3:1 preskočili hudiče iz New Jerseyja in prišli že do 28. zmage v sezoni.

Po prvi tretjini brez zadetkov je v na začetek druge Boston v vodstvo popeljal Trent Frederic. V tretji tretjini je za izenačenje poskrbel Nico Hischier in navdušil domače navijače. Žal veselje ni trajalo dolgo, saj je v 56. minuti je za novo vodstvo kosmatince v zadel kapetan Patrice Bergeron, tri minute kasneje pa je z zadetkom v prazno mrežo zmago gostov potrdil Pavel Zacha.

Kosmatinci so z 59 točkami najboljša ekipa Lige NHL. Na vzhodu jih z 52 točkami sledi Carolina, na zahodu pa je najboljši Vegas, ki pa je izgubil še drugič zapored. Po Kingsih so jih iz hlač stresli še racmani. Anaheim je Vegas ugnal po kazenskih strelih.