Kraljem ne prija blues glasba

Hokej 14. Mar 20246:51 0 komentarjev

Ekipa Los Angeles Kings je sinoči v gosteh izgubila proti tekmecem iz St. Louisa. Anže Kopitar in druščina so tako še drugič v tem koledarskem letu klonili proti tekmecu iz zahodne konference, potem ko so jih Blues konec januarja ugnali po podaljšku.

Zmaga, poraz, zmaga, poraz, zmaga, poraz …

To je izkupiček Los Angelesa na zadnjih šestih tekmah. Ekipa Anžeta Kopitarja je imela zadnjo pozitivno serijo sredi prejšnjega meseca, ko je v nizu porazila New Jersey, Boston, Pittsburgh in potem še Columbus, a pot do končnice bo s takšnimi izidi močno posuta s trnjem.

Tekmo v Missouriju je domača ekipa sebi v prid odločila že do sredine zadnje tretjine, ko je na 3:0 povišal Brandon Saad, pred njim sta v polno za Blues merila Aleksej Toropčenko in Jake Neighbours. Častni gol za Kralje je sedem minut pred koncem vpisal Adrian Kempe.

Kopitar je na ledu preživel slabih 20 minut in vpisal dva odvzeta ploščka ter 10 dobljenih sodniških metov.

Kralje do konca rednega dela sezone čaka še 17 tekem. Gre za odločilni del sezone v boju za uvrstitev v končnico. Hokejisti iz Los Angelesa zasedajo sedmo mesto v razvrstitvi zahodne konference, s 77 točkami si ga delijo s tekmeci iz pacifiške skupine in branilci naslova Vegas Golden Knights. St. Louis je skupaj z ekipo Minnesota Wild z 71 točkami na devetem mestu lestvice na zahodu.

Moštvo Kings konec tedna čakata dve tekmi zapovrstjo na gostovanju. Najprej v zgodnjih jutranjih urah pri Chicagu, potem pa bodo v nedeljo zjutraj po slovenskem času igrali še v Dallasu.