Kralji v Kanadi nadaljevali z dobrim začetkom sezone

Hokej 1. Nov 20237:20 0 komentarjev
Anže Kopitar

Hokejisti Los Angeles Kings so v Torontu s 4:1 ugnali Maple Leafs in so v tej sezoni ostali neporaženi na gostovanjih. Slovenski zveznik Anže Kopitar je dosegel podajo v 13. minuti zadnje tretjine, ko je končni izid postavil Adrian Kempe.

Nedeljski poraz po kazenskih strelih proti Vegasu ni skalil dobrega vzdušja, ki na začetku sezone vlada v slačilnici Los Angeles Kings. Anže Kopitar in soigralci so proti Torontu vknjižili še tretjo zmago na zadnjih štirih tekmah, levji del posla pa so opravili v prvi četrtini, ko sta zadela Andreas Englund in Phillip Danault.

Med junake kraljev lahko tokrat zagotovo uvrstimo tudi vratarja Camerona Talbota, ki je ubranil kar 29 od 30 strelov nasprotnika. Dejstvo, da so domači proti vratom moštva iz zahodne obale ZDA sprožili tri strele več, je tako bolj slaba uteha. Kopitar je svojo statistično zbirko sezone dopolnil s sijajno podajo za četrti gol svoje ekipe, skupno je v tej sezoni pri štirih golih in petih podajah. Kralji so z zmago skočili na četrto mesto zahodne konference.

Edini gol za kanadske gostitelje tekme je dosegel John Tavares, podal pa je William Nylander, ki je s tem povišal niz tekem z najmanj točko na devet tekem v uvodu v novo sezono, kar je rekord v zgodovini Toronta.