Ledeni zmaji sezono začeli s tesnim porazom

Hokej 15. Sep 202321:49 0 komentarjev

Hokejisti SŽ Olimpije so v tekmi 1. kroga lige ICEHL po podaljšku izgubili z ekipo Black Wings Linz z 2:3 (0:0, 1:1, 1:1; 0:1).

Hokejisti SŽ Olimpije so z domačo tekmo proti Linzu začeli tretjo sezono v najmočnejšem regionalnem tekmovanju.

Po uspešni prvi, ko so prišli v končnico, so v prejšnji ostali brez izločilnega dela. Želja v tej je spet priti med ekipe, ki bodo odločale o najvišjih mestih v izločilnih bojih. Današnji uvod je prinesel solidno in borbeno predstavo in prvo točko v sezoni.

Potem ko sta moštvi večji del prve tretjine porabili za ogrevanje na prvi pravi tekmi sezone, so prvi stopili na plin domači. Ob koncu uvodne tretjine so imeli nekaj zrelih priložnosti, predvsem ob prvi izključitvi na strani gostov. Takrat sta si dobra strela pripravila Marcel Mahkovec in Žiga Pance, a je bil vratar Thomas Höneckl zbran, tako kot ob strelu Roka Kapla iz bližine ob izenačenih močeh v 19. minuti. Za Linz pa je bil blizu zadetka tik po koncu kazni Stefan Gaffal, a je na srečo domačega vratarja Lukaša Horaka zadel prečko.

Na začetku druge tretjine je prvi gol na tekmi dosegel Linz, potem ko je vratarju Horaku po strelu Grahama Knotta plošček ušel v gol. A so se domači hitro zbrali in spet prevzeli vajeti igre v svoje roke. Lepo priložnost je imel Aleksandar Magovac, zmaji so se ubranili ob prvem “power playu” Linza, potem pa sestavili lepo akcijo s podajo izza vrat in natančnim strelom Kristjana Čepona pod prečko za izenačenje v 35. minuti.

Zmagovalca odločile ‘nadure’

V 43. minuti je imel res lepo priložnost Pance po samostojnem prodoru in natančni podaji Žige Pavlina, a ni dobro končal akcije. Sledila sta še nevarna poskusa Trevorja Goocha in Magovca, vodilni zadetek pa so potem dosegli gostje. V 47. minuti so izkoristili igralca več na ledu, a so se zeleno-beli hitro vrnili. Po prodoru Jake Šturma je do ploščka prišel Žiga Mehle in v 51. minuti izenačil. V zadnjih minutah so hokejisti Linza pritisnili, a je obramba domačih zdržala.

V podaljšku so imeli prvo nevarno akcijo domači, toda po protinapadu je že po dobre pol minute v polno zadel Brian Lebler in zagotovil zmago Linzu.

V drugem krogu bodo Ljubljančani v nedeljo gostovali pri dunajski Vienni Capitals.

SŽ Olimpija – Black Wings Linz 2:3 (0:0, 1:1, 1:1; 0:1)

Dvorana Tivoli, gledalcev 1030,

sodniki: Nagy, Soos (glavna), Bärnhalter, Vaczi.

Strelci: 0:1 Knott (Romig, 24.), 1:1 Čepon (Šturm, Pavlin, 35.), 1:2 Feldner (Romig, Roe, 47.), 2:2 Mehle (Šturm, 51.), 2:3 Lebler (61.).
Kazenske minute: SŽ Olimpija 4, Black Wings Linz 4.