Olimpija izsilila sedmo tekmo, odločitev bo padla v torek

Hokej 20. Mar 202220:19 > 21:00 0 komentarjev

Hokejisti Olimpije so po 79 minutah odlične partije premagali Beljak (3:2) in v seriji na štiri zmage izenačili na 3:3. Junak je z zadetkom v podaljšku postal Blaž Tomaževič, sodnika pa sta odločilni gol priznala šele po ogledu videoposnetka. Odločilna sedma tekma, ki bo dala potnika v polfinale, bo v torek v Avstriji.

V ljubljanskem Tivoliju se je znova zbralo skoraj tri tisoč petsto navijačev, za navdušenje pa je že pred začetkom poskrbel športni direktor košarkarske Cedevite Olimpije Sani Bečirović, ki je simbolno izvedel prvi sodniški met. Udarno so tekmo začeli tudi domači ljubljenci, ki v prvem delu Beljačanom niso pustili dihati. Premoč so izkoristili z dvema goloma, a bolj kot je šla tekma h koncu, bolj so popuščali. Gostje so do 55. minute izenačili, zato je o zmagovalcu odločal podaljšek. V njem sta bili moštvi kljub velikemu vložku nevarni za vrata, veliki junak Olimpije pa je v 79. minuti postal Blaž Tomaževič.

Met prvega ploščka je simbolno izvedel športni direktor KK Cedevita Olimpija Sani Bečirović.

V prvem delu igrala le Olimpija

Po zmagi na peti tekmi v Beljaku so Ljubljančani poudarjali, da je psihološki moment na njihovi strani. In v prvi tretjini so to tudi izkoristili. Igra se je praktično ves čas odvijala pred vrati Tomija Karhunena, Fincu pa je za začetek dvakrat zacingljalo okoli ušes. Najprej je v 4. minuti po močnem strelu z leve vratnico zadel Žiga Pance, v 10. minuti je okvir gola nekoliko bolj z bližine zadel še Bastien Maia.

A zeleni so premoč vendarle kronali, v 12. minuti je kapetan Pance streljal z leve, beljaški vratar je plošček z nogo odbil na drugo stran, tam pa ga je v mrežo pospravil Rok Kapel. Kmalu zatem je bilo edinkrat v prvi tretjini zares nevarno pred golom Žana Usa, ko je poskusil povratnik v moštvo orlov, Renars Krastenbergs. Toda zaključek je vseeno pripadel Olimpiji, ko je v 17. minuti iz bližine dvakrat poizkusil Miha Zajc, že v naslednjem napadu pa so domači prednost podvojili. Po krasni akciji celotne ekipe je z desne podal Maia, v sredini pa je do strela prišel Tadej Čimžar. 2:0 je bil tudi izid po 20 minutah, tako se je sploh prvič v seriji zgodilo, da Beljak v eni izmed tretjin ni dosegel gola.

Tadej Čimžar je povišal na 2:0.

Priložnosti gostov nevarnejše, za hrbtom Usa le en plošček

To so gostje spremenili v 27. minuti, ko je po podaji Ricka Schofielda izza gola na oddaljenejši vratnici znižal Kevin Moderer. To je bil tudi edini zadetek v drugi tretjini, pa čeprav priložnosti na obeh straneh ni manjkalo. Pobudo je večinoma imela Olimpija (tudi več strelov, 8:5 v tem delu igre), nevarnejši pa so bili Beljačani. Silovito so pritisnili predvsem pred drugo sireno, ko je bil kot prvi na tekmi izključen Aleš Mušič. Situacija je poskrbela tudi za razburjenje na tribunah, saj je eden od domačih igralcev izgubil palico, Beljačani pa so jo vrgli v nevtralno tretjino. Številne vzklike negodovanja so si s tribun prislužili predvsem sodniki, Olimpija pa je na odmor odšla z minimalno prednostjo.

Kosmachuk izenačil, Tomaževič veliki junak

Korošci so bili v zadnji tretjini bolj agresivni in odločeni, da izid poravnajo. Olimpija se je kljub občasnim težavam ob izhodu iz obrambnega dela igrišča dobro branila, veliko je plošček potoval predvsem po srednji tretjini. A Beljak je vendarle poravnal izid, ko je v 55. minuti po desni strani ušel Derek Joslin, zavrnil plošček v sredino, tam pa ga je z veliko sreče za hrbet Usa poslal Scott Kosmachuk. Za kanadskega napadalca je bil to že šesti gol v tej seriji. Rezultat se vse do konca rednega dela ni več spremenil, zato je bil na vrsti podaljšek, v katerem sta moštvi najprej igrali s po petimi igralci na ledu.

V njem je igra potekala ‘gor-dol’, navijači obeh moštev (tudi gostujočih se je v Tivoliju znova zbralo kar lepo število) so kar nekajkrat težko dihali. Tik pred novim premorom je z modre črte streljal Aljoša Crnovič, plošček pa je za eksplozijo navdušenja v mrežo potisnil Blaž Tomaževič. A glavna sodnika sta zaradi igranja z visoko palico najprej razveljavila, po ogledu posnetka pa zadetek vendarle priznala!

Odločilna tekma bo že v torek v Beljaku, sedma tekma pa bo o potniku v polfinale odločala tudi v dvoboju med KAC-em in Dunajem. Ta bo v avstrijski prestolnici, Celovčanom pa je danes uspel velik preobrat, saj so že po 40 sekundah tekme zaostajali z 0:2, na koncu pa zmagali s 5:3.

Dober občutek. Zaostajali smo v zmagah, a smo verjeli in še vedno verjamemo, da lahko to obrnemo. Danes zelo lepa tekma, ki se je na koncu izšla v našo korist. V torek gremo lahko z vsem pozitivizmom naprej.Tekme do zdaj so bile zelo težke, vsako dano priložnost napadalci na obeh straneh napadalci izkoriščajo. Tokrat je bilo po zaslugi discipline prvič malo drugače, na koncu so odločale malenkosti. V torek pričakujemo izenačeno in napeto tekmo, prisotna bo tudi utrujenost, a bomo iztisnili vse atome, da se bomo lahko veselili,” je po tekmi dejal eden od junakov Olimpijine zmage Žan Us. Vratar zmajev je danes zbral 31 obramb (93,9 odstotna uspešnost).

Liga ICE, četrtfinale, šesti tekmi

Nedelja, 20. marec:

Olimpija – Beljak 3:2 po podaljšku (2:0, 0:1, 0:1, 1:0) /3:3/
Strelci: 1:0 Kapel (Pance, Piche, 10.), 2:0 Čimžar (Maia, Magovac, 18.), 2:1 Moderer (Schofield, Rastenbergs, 27.), 2:2 Kosmachuk (Joslin, 55.), 3:2 Tomaževič (Crnovič, 79.)

KAC – Dunaj 5:3 (3:2, 1:0, 1:1) /3:3/

V poševnicah je zapisan izid v zmagah. Za preboj v polfinale potrebuje ekipa štiri zmage. Tam sta že Salzburg in Fehervar, ki sta s 4:0 v zmagah izločila Znojmo oziroma Pustertal.