Ljubljančani po goliadi praznih rok iz mesta ob Dravi

Hokej 13. Mar 202220:07 > 20:40 0 komentarjev

Tudi tretja tekma med Olimpijo in Beljakom je bila zelo izenačena. Odločitev je na Koroškem padla šele v 52. minuti, junaka koroških orlov pa sta postala Rick Schofield in Derek Joslin (8:5). Beljačani zdaj v seriji vodijo z 2:1 in so pred torkovo tekmo v Ljubljani na pol poti do polfinala.

V beljaški Stadthalle, v kateri se je danes zbralo kar 3100 navijačev, smo znova spremljali zelo napet in zanimiv dvoboj med Beljačani in Ljubljančani, ki pa je po odličnem zaključku druge in tretje tretjine pripadel domačim. Skupaj je padlo kar 13 golov, Olimpija pa je kljub dvakratnemu vodstvu z dvema goloma Avstrijo zapustila sklonjenih glav.

Izvrsten začetek pokvarjen tik ob koncu

Ljubljančani so tudi tretjo tekmo v seriji odprli odločno, pa čeprav je prvo priložnost za domače že v 28. sekundi zapravil Rick Schofield, ki mu je veselje preprečil Žan Us. Prvi so mrežo vseeno zatresli gostje, ko je v četrti minuti iz desnega mrtvega kota proti vratom zadrsal Guillaume Leclerc, odbitek pa je v mrežo pospravil Bastien Maia. Kaj kmalu bi Olimpija že v naslednjem napadu lahko povišala na 2:0, ko je po lepi akciji mimo gola sprožil Rok Kapel.

Ritem igre je bil zelo visok tudi v nadaljevanju prve tretjine, nekaj več strelov pa so zbrali Beljačani. Ti so 15 sekund pred prvo sireno tudi izenačili, ko je prednost igralca več izkoristil Travis Oleksuk. Z desne je podal junak druge tekme v Ljubljani Anton Karlsson, plošček pa je Usu v mrežo ušel med nogama.

Le 17 sekund po začetku tretje tretjine je v petek na tivolskem ledu obležal Chris Collins. Po čistem naletu Tadeja Čimžarja v ramo je z glavo priletel v ogrado, nato pa padel in izgubil zavest. Po hitrem posredovanju ljubljanske zdravniške službe je bil prepeljan v ljubljanski UKC, že v noči na soboto pa v bolnišnico v Beljaku.

Po prvih preiskavah ni bilo ugotovljenih nobenih poškodb zgornjega dela telesa, Collins pa je še eno noč ostal na opazovanju. Po informacijah iz Beljaka je danes že zapustil bolnišnico, v prihajajočih dneh pa ga čakajo nadaljnji specialistični pregledi. Posnetek nesrečnega dogodka si je ogledala tudi posebna komisija liga, ki je odločila, da za nalet Čimžarja ni potrebne dodatne kazni.

Dvakrat plus dve …

Izenačenje ni zmedlo gostov, ki so v drugo tretjino vstopili udarno. Po manj kot dveh minutah igre je v protinapadu Blaž Tomaževič že v padcu plošček spravil na oddaljenejšo vratnico, kjer je Alexandra Schmidta premagal Žiga Pance. Avstrijski vratar, ki je v tej seriji priložnost v vratih dobil prvič, je tretjič klonil le 24 sekund kasneje, ko je z modre linije udaril še Aleksandar Magovac.

Domači strateg Rob Daum je zahteval pol minute odmora, ki je delovala. Točno minuto in pol po golu Ljubljančanov se je po krasni podaji Oleksuka z leve strani sam pred Usom znašel John Hughes, ki mu ni bilo težko zadeti prazne mreže. Podobna situacija se je kmalu ponovila tudi na drugi strani, ko je Leclerc zaposlil osamljenega Panceta, ta pa je zadel za udobno prednost – 4:2 – v 29. minuti.

… a Beljačani na odmor s prednostjo

A Beljak je imel na to pripravljen silovit odgovor. Najprej je v 35. minuti z razdalje znižal Stefan Bacher, le tri minute kasneje pa je ob kazni Olimpije zaradi šestih igralcev na ledu izenačil Scott Kosmachuk. V obeh primerih je ljubljanska obramba tekmecema pustila preveč prostora in časa za pripravo strela. A da je bil zaključek 40 minut še slabši, je 45 sekund pred sireno poskrbel še Marco Richter. Brett Fleming je zadrsal proti Usu, nato pa s podajo nazaj zaposlil kolega v napadu, ki je poskrbel za navdušenje v beljaški Stadhalle. Sodniki so si sicer vzeli nekaj časa za ogled posnetka gola, ki pa so ga nato vendarle priznali.

Napak v obrambi je bilo preveč

Toda tudi to ni iztirilo hokejistov iz slovenske prestolnice. Tudi v zadnjem delu so hitro prevzeli pobudo in v 47. minuti izenačili. Ob kazni domačih je vratnico najprej zadel Wade Murphy, nato pa je Leclerc na desni strani – znova iz zelo ozkega kota – premagal Schmidta za 5:5.

Toda Beljak je spet odlično odigral v drugi polovici tretjine. V 52. minuti je po strelu Jamieja Fraserja z modre črte do ploščka pred golom prišel Rick Schofield in ga v drugem poskusu pospravil v mrežo. Le dobre pol minute kasneje pa je po samostojnem prodoru po desni strani – spet je napako naredila gostujoča obramba za 7:5 zadel še Derek Joslin. Mitja Šivic je z igro brez vratarja poskušal že tri minute in pol pred koncem, a je to potezo z osmim golom kaznoval Karlsson in odločil srečanje.

“Ne vem, kaj naj rečem, po takem porazu sem brez besed. Dobra stvar te tekme je, da vse, kar so dosegli, smo jim mi podarili. Vemo, da imamo še veliko rezerv, sploh v obrambni tretjini. Moramo biti bolj disciplinirani, bolj zbrani in z manj prekrški. Težko je, čeprav smo svoje priložnosti kar dobro izkoriščali. Situacija pred tretjim golom Beljaka je sporna, mi smo prepričani, da na ledu nismo imeli šestih igralcev. Vseeno nismo popuščali, se v zadnji tretjini vrnili in izenačili, a ni bilo dovolj,” je bil poklapan strelec dveh golov in kapetan Olimpije Žiga Pance.

Dveh serij konec že v torek?

Četrta tekma bo v torek v Ljubljani, peta pa v petek znova v Beljaku. V polfinale bo napredovala ekipa, ki bo prva zbrala štiri zmage. Zelo blizu temu je Salzburg, ki je znova ugnal Znojmo (5:3) in proti Čehom vodi že s 3:0 v zmagah. Enak izid ima proti Pustertalu tudi Fehervar (danes so Madžari s tremi podajami Anžeta Kuralta doma zmagali s 5:2), v dvoboju med Dunajem in KAC-em pa z 2:1 vodi moštvo iz avstrijske prestolnice. Danes so doma slavili s 5:3.

Liga ICE, četrtfinale, tretje tekme

Nedelja, 13. marec:

VSV Beljak – Olimpija 8:5 (1:1, 4:3, 3:1) /2:1/

Strelci: 0:1 Maia (Leclerc, 4.), 1:1 Oleksuk (Karlsson, Hughes, 20.), 1:2 Pance (Tomaževič, 22.), 1:3 Magovac (Simšič, Murphy, 23.), 2:3 Hughes (Oleksuk, Brunner, 24.), 2:4 Pance (Leclerc, 29.), 3:4 Bacher (Fraser, Maxa, 35.), 4:4 Kosmachuk (Krastenbergs, Joslin, 38.), 5:4 Richter (Flemming, Lanzinger, 40.), 5:5 Leclerc (Pance, Piche, 47.), 6:5 Schofield (Fraser, Kosmachuk, 52.), 7:5 Joslin (Karlsson, Hughes, 53.), 8:5 Karlsson (Hughes, Flemming, 58.)

Salzburg – Znojmo 5:3 (2:1, 1:1, 2:1) /3:0/

Fehervar – Pustertal 5:2 (3:1, 1:1, 1:0) /3:0/

Dunaj – KAC 5:3 (0:1, 2:0, 3:2) /2:1/