Druga tretjina v Salzburgu je bila usodna

Hokej 24. Nov 202321:41 0 komentarjev

Hokejisti SŽ Olimpije so v tekmi 23. kroga lige ICEHL v gosteh izgubili s Salzburgom z 1:4 (0:0, 0:3, 1:1).

Ljubljančani so prejšnji teden na dvojnem gostovanju v Avstriji iztržili dve točki za zmago po kazenskih strelih proti Innsbrucku in izgubili v Feldkirchu. Danes so serijo gostovanj končali pri Salzburgu, do tega tedna vodilni zasedbi lige, ki pa sta jo medtem po točkah ujela Linz in Fehervar.

Danes je na koncu ljubljanska zasedba doživela dokaj visok poraz, čeprav je bila večji del tekme enakovredna, do polovice pa v igri za kakšno točko. Dolgo je bila na obeh straneh igra disciplinirana, pri gostih se je sicer z več obrambami moral izkazati začasni vratar (v Ljubljani je kot menjava poškodovanega Lukaša Horaka) Robin Rahm. Domačega vratarja Atteja Tolvanena pa gostom tudi ob nekaj lepih akcijah ni uspelo premagati, čeprav so imeli na koncu prve in v začetku druge tretjine dvakrat igralca več na ledu, najbližje zadetku je bil v teh minutah Ville Leskinen.

Mrtvilo pri zadetkih so prekinili domači, ko je Peter Schneider izkoristil natančno podajo izza gola. Ta gol je dal krila domači ekipi, pristrigel pa jih je gostom. Terensko premoč so domači drugič kronali pet minut pred koncem tretjine, ko je Thomas Raffl dosegel jubilejni 300. zadetek v ligi. Še pred odmorom pa je Lucas Thaler poskrbel za 3:0 in Ljubljančanom praktično onemogočil preobrat.

V zadnji tretjini je bila igra spet podobna tisti iz prve; s terensko premočjo domačih, a trdim delom gostov v obrambi. Tem pa ni stekel “power play”, ob še eni takšni priložnosti deset minut pred koncem so stresli le okvir gola. Kazen je prišla takoj po prestani kazni Salzburga, ko so domači povišali na 4:0.

Je pa zmajem nato v četrtem poskusu le uspelo izkoristiti igralca več, dve minuti pred koncem je za kozmetični popravek izida poskrbel Trevor Gooch.

Naslednja tekma čaka zeleno-bele v nedeljo. Takrat bodo gostili celovški KAC, tekma s tradicionalnimi tekmeci z druge strani Karavank pa ne bo imela zgolj tekmovalnega značaja. Kot so sporočili iz ljubljanskega kluba, bodo z dobrodelno akcijo pomagali zbirati sredstva za nekdanjega slovenskega reprezentanta Aleša Kranjca. Ta se bori s hudo boleznijo, za katero obstaja poskusno zdravljenje v ZDA, a so stroški izjemno visoki.

Klub je še sporočil, da bodo ob drugih načinih zbiranja pomoči na tekmi naprodaj tudi posebni spominski ploščki, ki bodo stali deset evrov, tudi celoten izkupiček od njihove prodaje bo namenjen Krajncu.

Salzburg – SŽ Olimpija 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)

Dvorana Esiarena Salzburg, gledalcev 2500, sodniki: Palkövi, Smetana (glavna), Eisl, Nothegger.

Strelci: 1:0 Schneider (Murphy, 29.), 2:0 Raffl (Schneider, 35.), 3:0 Thaler (Raffl, 39.), 4:0 Bourke (Murphy, Raffl, 54.), 4:1 Gooch (59.).

Kazenske minute: Salzburg 12, SŽ Olimpija 8.