Murphy in Hölsä junaka tivolske loterije

Hokej 21. Jan 202222:25 > 22:30 1 komentar
V Tivoliju so odločali kazenski streli.

Hokejisti SŽ Olimpije so v tekmi 40. kroga lige ICEHL po kazenskih strelih premagali dunajsko ekipo Vienna Capitals s 5:4 (1:0, 2:1, 1:3; 1:0).

Ljubljanski hokejisti so po odličnem začetku sezone zdaj v obdobju, ko se morajo trdo boriti za vsako točko in za to, da bodo ostali v zgornjem delu lestvice. Ob številnih poškodovanih in kaznovanih v ekipi imajo tudi kadrovske težave, igra pa precej niha. Tudi danes so zapravili dva gola prednosti, a na koncu po kazenskih strelih vendarle dobili dve točki.

Po visokem porazu v Innsbrucku v sredo so se Ljubljančani danes v zelo pomembni tekmi pomerili z Dunajčani. Tudi ti ne blestijo, a so danes predvsem izkoriščali napake domačih.

Zeleno-beli so večinoma sicer igrali solidno v napadu, imeli premoč, niso si pripravljali veliko priložnosti, so jih pa dobro izkoriščali. Po zadetkih Daniela Murphyja in dolgo časa prvega strelca lige Guillauma Leclerca, ki pa je podobno kot celotna ekipa padel v krizo, so sredi tekme vodili, ob koncu druge tretjine pa prišli že do dveh golov naskoka, potem ko so si Dunajčani z nespretnim posredovanjem obrambe pravzaprav sami potisnili plošček v mrežo.

Zapravili prednost dveh zadetkov

A dveh golov naskoka zmaji niso znali zadržati. Ne tistega pri 3:1, pa tudi ne naslednjega s 4:2, ko je za domače četrti gol dosegel Bastien Maia. V le eni minuti so gostje dvakrat premagali Paava Hölsäja in izsilili podaljšek, čeprav so imeli domači ob koncu rednega dela na ledu še igralca več, a je ostalo pri 4:4.

Tudi dodatnih pet minut ni prineslo zadetka, odločitev je tako padla po kazenskih strelih. Za domače je sicer zadel le Murphy, a so gostje vse tri poskuse zapravili, z dvema obrambama se je izkazal Hölsä.

Po današnji tekmi čaka Olimpijo zelo zgoščen urnik, saj je vodstvo lige ICE prav danes objavilo posodobljen urnik do konca rednega dela. Zelene do 27. februarja v mednarodnem tekmovanju čaka kar 14 tekem (vključno z vsemi prestavljenimi iz začetka novega leta), a najprej se bodo posvetili državnemu prvenstvu. V nedeljo jih čaka četrtfinale s Hidrio Jesenice, v primeru zmage pa bo v torek na sporedu večni derbi – prvi polfinalni obračun z Acroni Jesenicami.

Liga ICE, 40. krog

Petek, 21. januar:

Dornbirn – Linz 2:3 (1:0, 1:0, 0:2; 0:0; 0:1)

Innsbruck – Salzburg 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Bolzano – Pustertal 2:3 po podaljšku (0:0, 2:0, 0:2; 0:1)

Olimpija – Dunaj 5:4 po kazenskih strelih (1:0, 2:1, 1:3; 0:0; 1:0)
Strelci: 1:0 Murphy (Piche, Pance, 19.), 1:1 Prapavessis (Bradley, 25.), 2:1 Leclerc (Maia, 27.), 3:1 Koblar (39.), 3:2 Prapavessis (Wall, Maxa, 45.), 4:2 Maia (Sodja, Šturm, 48.), 4:3 Bradley (Wall, 49.), 4:4 Prapavessis ( Wall, Sheppard, 50.);