Maščevanje je uspelo: zmaji pohrustali lisice

Hokej 14. Jan 202420:04 0 komentarjev
Olimpija Bolzano

Hokejisti Olimpije so se po dveh zaporednih porazih vrnili na zmagovita pota v ligi ICE. Ljubljančani so dvorani Tivoli s 3:0 premagali Bolzano in trdno ostajajo na mestih, ki jim ob zaključku rednega dela sezone prinaša dodatne tekme za uvrstitev v končnico.

Niz štirih tekem z zmago ob začetku leta je Olimpija prekinila v torek, ko je s 3:6 izgubila proti Pustertalu, brez točk pa je ostala tudi v petek, ko je Beljak zmagoslavno zapustil Tivoli. Korošci so še pred zadnjo tretjino zaostajali z 0:2, nato pa v zadnjih 20 minutah uprizorili preobrat in slavili s 3:2.

Zmaji tokrat podobne napake niso ponovili. Večino dela so opravili že v prvem delu, ko sta bila natančna Miha Zajc in Žiga Mehle, drugi zgolj 34 sekund pred sireno. V drugi tretjini so Južni Tirolci več napadali, a si res pravih stoodstotnih priložnosti niso priigrali, še tiste pa je ustavil ljubljanski vratar Lukaš Horak.

V zadnjih 20 minutah sta bili ekipi precej izenačeni, Olimpija pa okrog 50. minute ni izkoristila dveh minut z dvema igralcema več. Je pa zato ob izenačenih močeh na ledu v 56. minuti s krasnim strelom pod prečko tekmo dokončno odločil Žiga Pance in vrsti Upija Karhule na 37. tekmi sezone zagotovil 17. zmago. S petdesetimi točkami se je utrdila na 9. mestu lestvice. Za šestim mestom, ki ga trenutno zaseda Linz, ob koncu sezone pa prinaša direktno uvrstitev v končnico, zaostaja 10 točk. Pred 11. mestom, ki pomeni predčasen konec sezone in ga trenutno drži Dunaj, pa ima 11 točk prednosti. Do konca rednega dela je še 11 krogov.

Bolzanu se je maščevala za poraz z enakim izidom na Južnem Tirolskem 22. decembra, Horak pa je prišel do četrtega shoot-outa v sezoni (ubranil je vseh 39 strelov).

Naslednjič bodo zeleno-beli na delu že v torek, ko bodo v okviru državnega prvenstva gostila Celje. V ligi ICE jo ob koncu tedna čakata dve gostovanji – v petek v Asiagu, v nedeljo pa še v Gradcu.