Miha Zajc s četverčkom veliki junak drame v Tivoliju

Hokej 26. Dec 202321:47 0 komentarjev
Miha Zajc

Hokejisti SŽ Olimpije so v tekmi 32. kroga lige ICE po izvajanju kazenskih strelov premagali celovški KAC s 7:6 (0:3, 3:1, 3:2, 0:0, 1:0).

KAC, ki je v boju za vrh lestvice, je na gostovanje v Ljubljano prišel v dobri formi. Nazadnje so po rednem delu izgubili 24. novembra.

Tokrat je bila po kazenskih strelih uspešnejša Olimpija s 7:6.

Celovčani so odlično začeli tekmo in na prvi odmor odšli z vodstvom 3:0 po zaslugi golov Tobiasa Sablattniga (9.), Manuela Ganahla (17.) in Lukasa Hauduma (19.).

Manj kot deset minut po ponovnem začetku pa so Ljubljančani to vodstvo že izničili. Maris Bičevskis je za zmaje dosegel prvi zadetek (24.), Miha Zajc in Žiga Pavlin pa sta do polovice tekme rezultat že izenačila. Kljub temu so gostje vodili tudi ob drugem odmoru. Po zaslugi individualne akcije Johannesa Bischofbergerja (33.) je KAC-u v zadnjo tretjino uspelo odnesti tesno prednost s 4:3.

Olimpija KAC

Izjemni Zajc pokopal goste

V zadnji tretjini se je zdelo, da bodo gostje vedno znova uspeli pobegniti, najprej prek Hauduma (45./PP) na 3:5 in Matta Fraserja (53.) na 4:6. Toda še dva gola Zajca (48. in 55.) in eden Trevorja Goocha (55.) so tekmo prevesili v podaljšek.

Ta se je kljub 80 sekundam z igralcem manj pri domačih zaradi izključitve Nika Simšiča končal brez zadetkov in na koncu so bili potrebni kazenski streli, kjer je — kdo drug — prav Miha Zajc dosegel odločilni gol za Olimpijo. 27-letnik je bil med tremi strelci edini natančen, na drugi strani pa je tudi Lukaš Horak ustavil vse tri poskuse gostov.

KAC s 56 točkami ostaja na tretjem mestu, zmaji pa so na drugi strani zbrali pomembni točki v boju za končnico in so s 34 točkami ubranili za to potrebno deseto mesto.

Liga ICE, 32. krog

Olimpija – KAC 7:6 po izvajanju kazenskih strelov (0:3, 3:1, 3:2, 0:0, 1:0)
Strelci: 0:1 Sablattnig (Fraser, Herburger, 9.), 0:2 Ganahl (17.), 0:3 Haudum (Petersen, Muršak, 18.), 1:3 Bičevskis (Gooch, Pance, 24.), 2:3 Zajc (Gooch, Bičevskis (26.), 3:3 Pavlin (Gooch, Bičevskis, 29.), 3:4 Bischofberger (Unterweger, Hundertpfund, 33.), 3:5 Haudom (Muršak, Potsma, 45.), 4:5 Zajc (Dodero, Gooch, 48.), 4:6 Fraser (53.), 5:6 Zajc (55.), 6:6 Gooch (55.); 7:6 Zajc – kazenski strel.

Linz – Innsbruck 1:3

Fehervar – Gradec 5:2

Dunaj – Salzburg 3:2

Bolzano – VSV Beljak 3:2

Pustertal – Vorarlberg 3:6