Olimpija po podaljšku do četrte zaporedne zmage

Hokej 23. Jan 202421:57 0 komentarjev

Hokejisti SŽ Olimpije so v 43. krogu lige ICEHL po podaljšku premagali Pustertal s 4:3 (2:1, 0:0, 3:3; 1:0).

SŽ Olimpija – Pustertal 4:3 (2:1, 0:0, 3:3; 1:0)

Dvorana Tivoli, gledalcev 1265, sodniki: Piragić, Seewald (glavna), Muzsik, Wimmler.

Strelci: 0:1 Akeson (Mantinger, 2.), 1:1 Pavlin (Gooch, Mašič, 5.), 2:1 Dodero (Gooch, 19.), 2:2 Morley (Schofield, Messner, 49.), 3:2 Mehle (Pance, Beričič, 50.), 3:3 Frycklund (57.), 4:3 Bičevskis (61.).

Kazenske minute: SŽ Olimpija 6, Pustertal 12.

Olimpija je še četrto tekmo zaporedoma sklenila z zmago. Tokrat resda po podaljšku, a je bil ta kar nekakšna logična posledica dogajanja na ledu, ki je bilo precej izenačeno. Ljubljančani so zdaj pri 58 točkah na devetem mestu, za šestim mestom, ki neposredno vodi v izločilne boje, pa še naprej zaostajajo za sedem točk. Priložnost za nove točke bo že v naslednjih dneh, ko bodo zeleno-beli v domači dvorani gostili še Vorarlberg in Innsbruck.

Gosti so na današnjem obračunu že po manj kot dveh minutah vodili z 1:0, ko so unovčili prednost igralca več na ledu po izključitvi Mihe Zajca. V odprti igri pa so Ljubljančani hitro izenačili, v peti minuti je zadel Žiga Pavlin. Čeprav je moral domači vratar Lukaš Horak kar nekajkrat posredovati, pa so Ljubljančani v 19. minuti ob igralcu več na ledu zadeli, Charlie Dodero je sicer z nogo preusmeril plošček v mrežo, a so sodniki po pregledu posnetka gol potrdili.

Uvod druge tretjine ni bil tako živahen kot prve, kljub temu pa je še naprej blestel Horak, ki je tudi v drugi, kar izenačeni tretjini ustavil nekaj nevarnih poskusov gostov iz Italije.

V zadnji tretjini so imeli domači lepo priložnost v 47. minuti, vendar je dvoboj ena na ena dobil italijanski vratar Andreas Bernard. Gosti, ki so kazali napadalne namere, a so jih domači dokaj dobro ustavljali, pa so v 49. minuti izenačili prek Davida Morleyja, ki je pred vrati ploščku spremenil smer.

A zeleno-beli so znova hitro odgovorili, Žiga Mehle je močno z leve strani udaril proti vratom, danes ne posebej zanesljivemu Bernardu pa je plošček pobegnil v mrežo za novo vodstvo Olimpije. Je pa obramba slednje popustila v 57. minuti, ko se je Mats Frycklund sprehodil mimo neodločnih domačih hokejistov in matiral Horaka za 3:3.

V podaljšku je že po 17 sekundah zadel Maris Bičevskis, vendar so sodniki pregledali posnetek zaradi domnevnega igranja z roko. Tudi po njem pa so zadetek potrdili, tako da se je domača ekipa veselila nove zmage.