Rangers še utrdili vodstvo

Hokej 22. Jan 20247:43 0 komentarjev
ANAHEIM, CALIFORNIA - JANUARY 21: The New York Rangers celebrate a goal against the Anaheim Ducks in the second period at Honda Center on January 21, 2024 in Anaheim, California. Ronald Martinez,Image: 839293942, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no

Hokejisti moštva New York Rangers so trdno v vodstvu metropolitanske skupine v severnoameriški ligi NHL. Ponoči je New York zmagal na gostovanju v Anaheimu s 5:2, prva zasledovalca Philadelphia in Carolina pa sta izgubila.

New York Rangers so spet odlično zaigrali v zadnji tretjini. Gostitelji so prvi del dobili z 2:0, Will Cuylle pa je deset minut pred koncem poskrbel za izenačenje. Sledila je izjemna končnica. Rus Artjom Panarin je šest minut pred koncem zabil za vodstvo gostov, nato sta zmago potrdila še Chris Kreider, ki je zadel minuto kasneje, Jimmy Vesey pa je 36 sekund pred koncem zabil v prazen domači gol.

New York je dosegel že sedmo zmago v sezoni s preobratom v zadnji tretjini. “Zelo smo se nagarali za to zmago. Imeli smo kar nekaj težkih trenutkov, preden se nam je uspelo vrniti v igro. Verjeli smo v preobrat, fantje pa so odlično opravili svoje delo,” je bil po tekmi zadovoljen trener New Yorka Peter Laviolette.

Že omenjena Philadelphia je doma izgubila proti Ottawi s 3:5. Sprva je kazalo na domačo zmago, saj je Rus Jegor Zamula v prvem delu dosegel oba gola za domače, v drugem pa prispeval podajo za gol Joela Farabeeja za 3:1. Nemec Tim Stützle pa je Ottawo še v drugem delu približal na dol, na koncu pa zadel tudi prazen domači gol, potem ko sta v tretji tretjini za preobrat poskrbela Claude Giorux in Rus Vladimir Tarasenko.

Carolina pa je z 2:5 izgubila proti Minnesoti. Tudi ta tekma se je odločila v zadnjem delu. Gostitelji so v 49. minuti poravnali na 2:2, dobro minuto kasneje pa je Šved Joell Eriksson Ek Minnesoti ponovno priboril vodstvo. Minnesota je zadnje dva gola nato dosegla, ko so gostitelji vratarja zamenjali s šestim igralcem v polju. Za zmagovalce je kar tri gole dosegel Rus Kiril Kaprizov.

Detroit je z 2:1 ugnal Tampo Bay in se z njo izenačil na tretjem mestu atlantske skupine. Zmago pa je dosegla tudi druga ekipa iz New Yorka Islanders. Junak tekme je proti Dallasu bil Bo Horvat, ki je zadel po 41 sekundah podaljška.

Toronto pa se je veselil zmage s 3:1 v Seattlu. Za zmagovalce je vnovič zadel vodilni strelec lige Auston Matthews, ki je zdaj že pri 38 zadetkih.

Los Angeles King z Anžetom Kopitarjem tudi po novem prostem večeru ostajajo na četrtem mestu pacifiške skupine in na sedmem v zahodni konferenci. Naslednja tekma jih čaka danes ponoči po srednjeevropskem času, ko bo v mestu angelov na kalifornijskem derbiju gostoval San Jose.