Olimpija v Celovcu brez moči

Hokej 20. Okt 202321:59 0 komentarjev
Olimpija

Hokejisti SŽ Olimpije so v tekmi 13. kroga lige ICEHL v gosteh izgubili s celovško ekipo KAC z 0:4 (0:0, 0:3, 0:1).

Ljubljančani v letošnji sezoni doslej še niso zmagali na domačem ledu, so pa bili precej bolj uspešni na tujem. Nazadnje so v gosteh s 5:0 premagali Asiago, danes pa so igrali na vedno vročem terenu pri koroških tekmecih z druge strani Karavank. Pri ekipi, kjer igra tudi nekdanji slovenski reprezentant Jan Muršak in ki je bila pred dvobojem na lestvici dve mesti pred Ljubljančani, pa so na koncu ta trend zeleno-beli končali in doživeli visok poraz.

A za razplet današnje tekme je bilo dovolj le nekaj slabih minut ob koncu druge tretjine. Pred tem so bili do 37. minute povsem enakovredni in si priigrali tudi nekaj priložnosti za zadetek. Toda v vratih domačih rdečih zmajev je bil danes razpoloženi Christian Engstrand, tako da je mreža na celovški strani mirovala. Prav tako pa je goste reševal vratar Lukaš Horak.

Gostje sredi tekme niso izkoristili niti igralca več, ko je bil na klopi za kaznovane Muršak. Sledili sta dve zaporedni izključitvi na strani gostov, prvo so Ljubljančani prestali brez praske, pri drugi pa je Jesper Jensen plošček spravil v mrežo po le osmih sekundah. Ta zadetek je povsem ustavil goste; v nadaljevanju druge tretjine so z zmedeno igro v obrambi omogočili Celovčanom še več nevarnih akcij, po katerih so ti dosegli še dva gola v razmaku manj kot minute, tako da je bila tekma pri 3:0 v 40. minuti že skorajda odločena.

Gostje se sicer niso predali, zadnji del je bil spet bolj enakovreden, Marcel Mahkovec je imel lepo priložnost za zadetek. A domači vratar ni klonil, tik pred koncem pa so domači še četrtič premagali Horaka in postavili končnih 4:0.

Ljubljančani tako ostajajo pri petih zmagah v sezoni in 15 točkah na devetem mestu. Naslednja tekma jih čaka v nedeljo, ko bodo v Tivoliju gostili Bolzano.