Tivolski led za zmaje ostaja zaklet

Hokej 22. Okt 202320:36 0 komentarjev

Hokejisti SŽ Olimpije so v tekmi 14. kroga lige ICEHL po podaljšku izgubili z Bolzanom s 3:4 (0:0, 2:2, 1:1; 0:1).

Ljubljanski hokejisti so se po spodbudnem začetku sezone znašli v manjši krizi, na zadnjih šestih tekmah so zmagali le enkrat. Poleg tega so še vedno lovili prvo zmago na domačem ledu v sezoni, a na koncu so proti južnotirolski ekipi iztržili le točko za poraz po podaljšku.

Bolzano so Ljubljančani konec septembra že premagali z 1:0 v gosteh, tokrat pa so imeli v prvi tretjini izrazito premoč. Toda vratar Gianluca Vallini je bil zbran in razpoložen, domači pa preveč neučinkoviti.

To še posebej velja za igro ob številčni prednosti. V prvi tretjini kljub pritisku niti “power play” ni obrodil sadov, pa čeprav so imeli zeleno-beli med drugim dve minuti dva igralca več na ledu.

Premoč v prvi tretjini je morda uspavala domačo zasedbo. Bolzano je zapretil takoj na začetku drugega dela, že v drugi nevarni akciji pa zadel za vodstvo. Le nekaj minut kasneje pa je bilo na semaforju že 0:2 in domači so potrebovali kar nekaj časa, da so se spet zbrali.

Nato pa je bil tudi njihov odgovor hiter. Najprej je svoj prvi zadetek v regionalnem tekmovanju po podaji Mihe Beričiča dosegel Jan Čosić, v nadaljevanju pa je Žiga Pance s podajo iz obrata zrežiral izenačenje, plošček je v gol potisnil Aljaž Predan.

V zadnji tretjini sta bili ekipi dokaj enakovredni, so pa gostje eno od priložnosti izkoristili za vodstvo pet minut pred koncem. Potem pa so si privoščili napako in s šestimi igralci na ledu omogočili še en “power play” domačim. Ti so ga tokrat vendarle izkoristili, tudi z nekaj sreče, saj je plošček ob poskusu izbijanja gostov izza gola zadel Panceta v ramo in se odbil v mrežo.

V podaljšku sta obe ekipi igrali odprto in hitro, na domači strani sta imela lepi priložnosti Marcel Mahkovec in Trevor Gooch, toda po hitrem protinapadu je Bolzano v 64. minuti zadel še četrtič in končal dvoboj z zmago.

Naslednjo priložnost za domačo zmago bodo imeli hokejisti iz Tivolija že v sredo, ko bo v goste prišel madžarski Fehervar.

SŽ Olimpija – Bolzano 3:4 (0:0, 2:2, 1:1; 0:1)

Dvorana Tivoli, gledalcev 1500, sodniki: Nagy, Sternat (glavna), Hribar, Vaczi.

Strelci: 0:1 Sikura (Thomas, 21.), 0:2 Mantenuto (Teves, Miceli, 26.), 1:2 Čosić (Beričič, Šturm, 31.), 2:2 Predan (Pance, Pavlin, 34.), 2:3 McClure (Gazley, Miglioranzi, 56.), 3:3 Pance (58.), 3:4 Teves (Miceli, 64.).

Kazenske minute: SŽ Olimpija 2, Bolzano 10.