Zmaji do minimalne zmage nad zadnjo ekipo lige

Hokej 19. Feb 202319:46 0 komentarjev

Hokejisti SŽ Olimpije so v tekmi 50. kroga lige ICEHL v gosteh premagali ekipo Pioneers Vorlarlberg s 3:2 (0:1, 2:0, 1:1).

Ljubljančani so že pred tedni izgubili realne možnosti za preboj na deseto mesto, ohranili so sicer nekaj minimalnih teoretičnih, a so tudi sami že precej pred koncem pomladili ekipo. V zadnjih tekmah tako igrajo brez večine tujcev in s številnimi mladimi igralci, priložnost dobiva tudi njen mladi vratar Luka Kolin, ki pa je tokrat – po porazu z 2:8 proti Fehervarju pred dnevi – ostal na klopi, branil je Žan Us.

Danes so zeleno-beli igrali z zadnjo ekipo lige in po začetnem zaostanku poskrbeli za minimalno zmago ter se tekmecem iz Feldkircha oddolžili za spodrsljaj v Tivoliju januarja, ko so izgubili z 0:4.

Zmago so si gostje zagotovili v drugi tretjini, ko sta v razmaku štirih minut zadela Kristjan in Mark Čepon. Prednost so nato Ljubljančani v zadnji tretjini še povišali, za tretji gol na tekmi je poskrbel Kristjan Čepon.

Us je imel sicer kar nekaj dela, na koncu je zbral 32 obramb. Ekipa iz Feldkircha pa je zadnje tri minute igrala brez vratarja Davida Madlenerja v poskusu znižanja izida. To ji je sicer tudi uspelo, a šele 16 sekund pred koncem, tako da preobrata ni bilo.

Na lestvici ima ljubljanska ekipa na predzadnjem mestu zdaj 40 točk, Pioneers Vorlarlberg na zadnjem pa 33.

Do konca rednega dela in s tem do konca sezone v ligi ICEHL zeleno-belim ostajajo še tri tekme; naslednja bo v torek doma proti drugouvrščenemu Salzburgu.

Liga ICE, 50. krog

Nedelja, 19. februar:

Vorarlberg – Olimpija 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
Strelci: 1:0 van Nes (Jacome, Metzler, 6.), 1:1 K. Čepon (Mehle, Kalan, 26.), 1:2 M. Čepon (Beričič, Sodja, 30.), 1:3 K. Čepon (Šturm, 48.), 2:3 Jacome (60.).

Asiago – Beljak 6:1 (2:0, 1:1, 3:0)

Linz – KAC 2:4 (0:3, 0:0, 2:1)

Feherar – Pustertal 3:4 po kazenskih strelih (1:1, 0:1, 2:0, 0:0, 0:2)

Gradec – Salzburg 6:2 (1:0, 2:1, 3:1)

Dunaj – Bolzano 3:5 (1:2, 0:2, 2:1)