Zmaji na Madžarskem zdrsnili z vrha lestvice

Hokej 12. Dec 202120:18 0 komentarjev

Hokejisti SŽ Olimpije so v tekmi 27. kroga lige ICEHL v gosteh izgubili proti madžarskemu Fehervarju z 2:4 (1:1, 0:2, 1:1).

Ljubljanski hokejisti so v obračunu vrha lestvice, sami so bili na prvem mestu, čeprav so po zadnjem porazu v petek proti Innsbrucku prvič pri količniku zdrsnili pod vrednost 2, Madžari pa četrti, na koncu izgubili. Tudi na prvi medsebojni tekmi so bili v začetku novembra v Tivoliju z 2:1 boljši hokejisti iz Szekesfehervarja.

Današnji začetek je bil sicer dober za goste, v ostri tekmi so povedli, potem ko je v 15. minuti najboljši strelec lige Guillaume Leclerc po podajah Aleksandra Magovca in Nika Simšiča načel mrežo domačih.

A je bil odgovor Fehervarja hiter, le pol minute zatem je madžarska ekipa izkoristila številčno prednost in izenačila. Gostje so si v prvi tretjini prislužili tri izključitve, ena se je zavlekla še v drugo. To so zeleno-beli prestali, toda ko so bile moči izenačene, je Fehervar spet povedel.

Sledile so tri kazni na domači strani, a “power play” gostom danes ni stekel in gola priključka ni bilo. So pa nato domači v 37. minuti dosegli še en gol in močno otežili delo Ljubljančanom v zadnji tretjini.

Po hitrem zadetku Gregorja Koblarja in znižanju na 2:3 so bili spet v igri, a podobno kot na prejšnji tekmi proti Innsbrucku niso našli načina za preobrat. Za nameček pa je sledila nova kazen za goste, ki jo je za povišanje vodstva izkoristil slovenski hokejist v domači zasedbi Anže Kuralt, ko je pred vrati Žana Usa spremenil smer ploščku in zadel za 4:2.

To pa je bil tudi končni izid tekme. Ob koncu so gostje Usa sicer potegnili iz vrat in poslali na led šestega igralca, spremembe izida pa ni bilo.

Ljubljančani so danes začeli niz petih gostovanj, naslednja domača tekma jih čaka šele 30. decembra. Naslednji obračun pa bo v petek v Celovcu.

Liga ICE, 27. krog

Sobota, 11. december:

Dornbirn – Dunaj 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)

Beljak – Innsbruck 3:2 po kazenskih strelih (2:1, 0:0, 0:1, 0:0)

KAC – Pustertal 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)

Fehervar – Olimpija 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Strelci: 0:1 Leclerc (Piche, Murphy 15.), 1:1 Petan (Hari, Campbell, 16.), 2:1 Retfalvi (Magosi, Horvath, 23.), 3:1 Horvath (Szabo, Hari, 37.), 3:2 Koblar (Tomaževič, 42.), 4:2 Kuralt (Hari, Campbell, 45.)

Znojmo – Linz 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Bolzano – Salzburg 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)