Kralji na krilih Kopitarja do 19. zmage v sezoni

Hokej 20. Dec 20237:29 0 komentarjev

Hokejisti Los Angeles Kings so v ligi NHL v gosteh s 4:1 ugnali San Jose Sharks in se z 19. zmago v sezoni v svoji diviziji prebili na tretje mesto.

Kralji se vračajo na zmagovalna pota. Potem ko so po treh zaporednih porazih v nedeljo po kazenskih strelih ugnali Seattle Kraken, so bili danes v gosteh boljši tudi od San Jose Sharks. Njihova zmaga je bila prepričljiva, za kar je imel ogromno zaslug znova tudi Anže Kopitar.

Kapetan kraljev se je med strelce vpisal v 18. minuti, ko je načel mrežo domačih, v drugi tretjini pa prispeval še podajo za vodstvo s 3:0. Pod omenjeni zadetek se je podpisal 22-letni Alex Laferriere, že pred tem pa je na 2:0 povišal Trevor Moore.

“Danes smo igrali trdo, spet smo našli svojo pravo igro, menim, da je vsak napad prispeval k zmagi. Spet smo igrali kot ekipa. Vrnili smo se k igri, ki nas je krasila, ko smo nizali zmage eno za drugo. Lepo je to spet videti,” je po tekmi za LA Kings Insider dejal Arthur Kaliyev, ki je prispeval podajo pri zadetku Kopitarja z igralcem več na ledu.

“Zamenjal sem linijo, opazil odbiti plošček, zagledal Kopija (Anže Kopitar, op. STA) in mu hitro podal. Še dobro, da je zabil,” je o podaji za gol Slovenca dejal Kaliyev.

Zmago gostov je z golom v zaključku obračuna potrdil veteran Trevor Lewis, dobro minuto pred zaključkomobračuna pa je častni gol za San Jose dosegel Jacob MacDonald.

Kralje nova tekma čaka v noči na četrtek, ko se bodo še drugič v manj kot tednu dni pomeril is Seattlom.

Na zahodu še naprej vodi moštvo Vegas Golden Knights, ki ima pet tekem več od kraljev, ponoči pa ga je s 6:3 ugnala Carolina. Le še točko zaostaja Vancouver, ki ima prav tako 33 tekem (kralji so jih doslej odigrali 28), ki je s 5:2 premagal Nashville. Los Angeles, Dallas in Colorado s 40 točkami zaostajajo za sedem.

Na vzhodu so v vodstvu po novem New York Rangers, ki so s 5:2 slavili v Torontu. Za točko zaostaja Boston, ki je doma izgubil proti Minnesoti s 3:4.