Tako Jeseničani kot Celjani poraženi na domačem ledu

Alpska liga 19. Dec 202321:51
Jesenice

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi alpske lige na domačem ledu izgubili z Val Gardeno z 1:6 (0:4, 1:1, 0:1).

Jeseničani so na prvem obračunu regionalnega tekmovanja po prekinitvi zaradi SP do 20 let – na tekmovanju na Bledu je Slovenija osvojila prvo mesto in se uvrstila v višji razred tega tekmovanja za naslednje leto – visoko izgubili z Val Gardeno, ki sicer ne sodi med najboljše ekipe te lige, saj je na 14. mestu.

Usodne za razplet današnjega dvoboja je bil slab začetek, ko so železarji v prvi tretjini dobili štiri zadetke. Na koncu so imeli celo več strelov na gol (35-32), a jim to ni kaj dosti pomagalo, saj so imeli gostje v vratih razpoloženega Paula Hoferja. Dobil je le en gol, ko je Tadej Čimžar v 40. minuti celo ob igralcu manj dosegel vsaj častni zadetek za domače.

V vratih Jeseničanov je tekmo začel Žan Us, po prvi tretjini ga je zamenjal Bor Glavič.

Na lestvici so železarji na šestem mestu z 42 točkami.

V naslednjem krogu bodo Jeseničani igrali v četrtek, ko bodo gostovali pri mladi celovški ekipi.

Tudi Celjani brez zmage

Hokejisti ekipe RST Pellet Celje so na tekmi alpske lige doma izgubili proti Zell am Seeju z 2:4 (0:2, 1:1, 1:1).

Celjani so v zadnjih dveh tekmah igrali z vodilnima ekipam tekmovanja. Pred reprezentančno prekinitvijo so v gosteh klonili z Rittnom z 2:4.

Danes pa je bil proti drugemu Zell am Seeju izid enak, za morebiten bolj tesen razplet pa so domači možnosti izgubili na začetku, saj so že po štirih minutah zaostajali z 0:2. Takoj na začetku druge tretjine pa so goste povedli že s 3:0. A Mark Čepon je ob številčni prednosti še prižgal kanček upanja, toda po novem golu gostov je nato v zadnji tretjini Raivo Freidenfelds le še ublažil poraz.

Na lestvici so tako celjski hokejisti ostali pri 18 točkah in na predzadnjem mestu lige.

Naslednjo tekmo bodo Celjani odigrali v četrtek, ko bodo gostovali pri Val Gardeni.