Kopitar podal za novo zmago kraljev

Liga NHL 22. Dec 20179:54 > 9:58
Getty Images

Los Angeles Kings so sinoči vpisali peto zaporedno zmago na domačem ledu, potem ko so po podaljšku z 2:1 odpravili Colorado. Odločilni zadetek na svoji 1000. tekmi v ligi NHL dosegel Dustin Brown.

Odločitev v Staples Centru je padla že po 44 skeundah podaljška. Drew Dougthy in Anže Kopitar sta priborila plošček v srednji tretjini, nato je Dougthy lepo našel Dustina Browna, ki je hitro zadrsal v obrambno tretjino Colorada in ukanil Semjona Varlamova. Za Browna je bil to 33. odločilni zadetek na 1000. tekmi v ligi NHL.

Na prvi zadetek so morali gledalci sicer čakati do 32. minute, ko so prvi zadeli gostje. Jonathana Quicka (31 obramb) je z desne strani premagal Gabriel Landeski. Edini zadetek za kralje je v rednem delu srečanja v 51. minuti dosegel Alec Martinez, ki je zadel iz modre črte.