Boston izsilil podaljšek in rešil tekmo po 39 sekundah

Drugi športi 18. Maj 20217:40 0 komentarjev
Brad Marchand, Taylor Hall, boston bruins
Veselje hokejistov Bostona po zmagi v podaljšku (Foto: AP Photo/Alex Brandon)

V severnoameriški hokejski ligi so bile v noči na torek po slovenskem času odigrane tri tekme končnice. Carolina in Colorado sta izkoristila prednost domačega ledu in povedla v serijah. Obe moštvi sta odlično odigrali zadnjo tretjino. Precej bolj vroče je bilo v Washingtonu, kjer je Boston slavil po podaljšku in serijo izenačil na 1:1.

Boston je z zmago na drugi tekmi v Washingtonu pridobil prednost domače dvorane. Redni del tekme se je končal s 3:3, potem ko je slabe tri minute pred koncem Boston rešil Taylor Hall.

V podaljšku je Boston potreboval vsega 39 sekund, da se je iz Washingtona vrnil s poravnanim izidom v zmagah. Junak je bil Brad Marchand, ki je sprožil po podaji Matta Grzelcyka. Gostje so izkoristili trenutek nezbranosti Brendena Dillona.

Gol Marchanda v podaljšku za zmago v Washingtonu

Fantje so razumeli, kako veliko težo ima ta tekma. Morali so igrati bolje. Seveda je pomembno, da smo odnesli zmago, a še bolj pomembno je, da smo prikazali boljši hokej,” je bil po dvoboju zadovoljen trener Bostona Bruce Cassidy. Naslednji dve tekmi bodo igrali na domači ledeni ploskvi.

Preostali tekmi sta bili odločeni v zadnji tretjini. Nashwille je s 5:2 dobil prvo tekmo serije proti Nashwillu. Po dveh tretjinah je bil izid še izenačen (2:2), v zadnji pa so domači hokejisti z zadetki Nina Niederreiterja, Andreija Svechnikova in Alexa Nedeljkovica nadigrali nasprotnika.

Podobno je bilo v Coloradu, kjer so domači hokejisti prav tako s 3:0 dobili zadnjo tretjino, za končno zmago s 4:1 in vodstvo v seriji. V tretjem delu sta mrežo St. Louisa zatresla Nathan MacKinnon dvakrat in Gabriel Landeskog.