Brez točk Kopitar, brez točk kralji

Hokej 2. Nov 20227:04 0 komentarjev

Po dveh zaporednih zmagah so hokejisti Los Angeles Kings sinoči v ligi NHL doživeli poraz. Dallas Stars je bil boljši s 5:2, za kralje pa je bila usodna minuta in pol na polovici tekme, v kateri so prejeli kar tri zadetke. Anže Kopitar se tokrat ni vpisal v statistiko.

Po zmagah nad Torontom (4:2) in St. Louisom (5:1) so bili hokejisti Los Angelesa poraženi pri Dallasu. Proti neposrednemu tekmecu na lestvici so izgubili prvo tretjino (1:0), a že kmalu po začetku druge prek Kevina Fiale izenačili (1:1). Namesto da bi izkoristili moment, pa so kar trikrat zadeli domači. Najprej je ob začetku desete minute z igralcem več zadel Jason Robertson, nato pa sta Cala Petersena v manj kot minuti in pol premagala še Tyler Seguin in Roope Hintz.

Kalifornijci so prek Arthurja Kalijeva kmalu znižali rezultat – tudi sami so izkoristili power-play, a so zvezde še pred drugim odmorom znova ušle na +3. Gol za 5:2 je dosegel Joe Pavelski, kot se je izkazalo pozneje, pa je postavil tudi končni izid tekme, saj v zadnji tretjini golov ni bilo.

Kapetan Los Angelesa Anže Kopitar je na ledu preživel 17 minut in pol, v tem času pa poskusil z enim strelom na gol. Hrušičan po 12 tekmah ostaja pri desetih točkah (dva gola in osem podaj). Njegov klub je na lestvici Zahoda s polovičnim izkupičkom (6:6) trenutno peti, Dallas pa ima točko več in je tretji. Še naprej je v vodstvu Vegas, ki je tokrat po podaljšku s 3:2 ugnal Washington – odločilni gol je dosegel Shea Theodore. Priložnost za nove točke se ekipi iz mesta angelov ponuja v noči na petek po slovenskem času, ko bo LA gostoval v Chicagu.

Za ljubitelji najhitrejše moštvene igre na svetu je sicer pestra noč, saj je bilo v ligi NHL odigranih kar 12 tekem. Največ golov, po kar 11, so navijači videli na treh obračunih. Boston je z zmago po podaljšku v Pittsburghu (6:5) utrdil vodilno mesto na Vzhodu. Z enakim izidom je po kazenskih strelih slavil Anaheim v San Joseju, Edmonton pa je s 7:4 ugnal Nashville. Popolno nasprotje je bila tekma v New Yorku, kjer je edini gol na tekmi Rangers – Philadelphia Flyers padel šele v podaljšku. Veselili so se domačini.

Liga NHL, tekme v noči na 2. november:

New York Rangers – Philadelphia Flyers 1:0 po podaljšku (0:0, 0:0, 0:0, 1:0)

Tampa Bay Lightning – Ottawa Senators 4:3 (0:1, 1:1, 3:1)

Washington Capitals – Vegas Golden Knights 2:3 po podaljšku (1:1, 1:0, 0:1, 0:1)

Minnesota Wild – Montreal Canadiens 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)

Pittsburgh Penguins – Boston Bruins 5:6 po podaljšku (1:2, 4:1, 0:2, 0:1)

Chicago Blackhawks – New York Islanders 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)

Dallas Stars – Los Angeles Kings 5:2 (1:0, 4:2, 0:0)

Calgary Flames – Seattle Kraken 4:5 (0:1, 2:1, 2:3)

Edmonton Oilers – Nashville Predators 7:4 (4:1, 1:1, 2:2)

Arizona Coyotes – Florida Panthers 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Vancouver Canucks – New Jersey Devils 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)

San Jose Sharks – Anaheim Ducks 5:6 po kazenskih strelih (2:3, 2:1, 1:1, 0:0, 1:2)