Kopitar in druščina zapravili res lepo priložnost (VIDEO)

Hokej 24. Apr 20236:56 0 komentarjev
Kopitar

Četrta tekma prvega kroga končnice lige NHL med Los Angeles Kings in Edmonton Oilers se je še tretjič v seriji končala po podaljšku. A če so se dvakrat veselili Kralji, je tokrat bolj veselo v garderobi Naftarjev, ki so znova izenačili izid v seriji (2:2).

V Crypto.com Areni v Los Angelesu je bilo vse pripravljeno na tretjo zmago Kraljev v seriji. V kader trenerja Toda McLellana se je po nekaj tekmah odsotnosti vrnil odlični švicarski napadalec Kevin Fiala, kar je dalo moštvu iz Kalifornije dodaten zagon v napadu.

To se je odlično poznalo v prvi tretjini, ko je bil Fiala podajalec pri zadetkih Gabriela Vilardija (10. minuta) in Anžeta Kopitarja – ob powerplayu (19. minuta), vmes pa je bil natančen še Viktor Arvidsson (17. minuta) in Kralji so imeli po uvodnih 20 minutah vrhunsko izhodišče, da še tretjič v seriji premagajo favorizirani Edmonton.

Gol Kopitarja za 3:0:

Toda Oilers so v drugem delu pokazali, zakaj so bili druga ekipa zahodne konference. Ekipa iz province Alberta je prek Evana Boucharda in dvakrat Leona Draisatla še pred drugo tretjino izid poravnala in napovedala zanimivo zadnjo tretjino.

Celotni vrhunci četrte tekme

V njej so imeli znova prvi glavno besedo domači, v 45. minuti je Matt Roy poskrbel za novo vodstvo Kraljev. Vendar pa se Edmonton ni predal, čeprav je imel v zadnjem delu veliko manj strelov od tekmecev (7:17), pa mu je uspelo priti do izenačenja in podaljška. Rezultat rednega dela je v 57. minuti postavil Evander Kane.

Še tretjič od štirih tekem v seriji je sledil podaljšek, a po dveh zmagah LA-ja so se tokrat prvič veselili gostje. Odločilni zadetek je v 11. minuti dodatka dosegel Zach Hyman in poskrbel, da bomo med izenačenima nasprotnikoma videli še vsaj dve tekmi. Naslednja bo v noči na sredo ob 3.30 po slovenskem času v Edmontonu, morda že odločilna šesta pa v soboto, 29. aprila ob 22. uri po slovenskem času v mestu angelov.

“Dvoboj je izenačen na 2:2. To je bila težka tekma, danes smo lahko frustrirani zaradi nje, jutri pa nas čaka nov dan. Pripravljeni moramo biti na peto tekmo. Tako pač je. Naša prva tretjina je bila res dobra, druga pa ne, to ni skrivnost. To bomo morali popraviti na naslednjih tekmah,” je v slačilnici po tekmi dejal Kopitar.

Dodal je, da kralji niso igrali slabo, usodna je bila le druga tretjina. “Igrali smo dobro, pokopala nas je druga tretjina. Takrat nismo dobro uresničili našega načrta igre in preveč smo igrali v lastni coni. Tekmeci pa so nas kaznovali za takšno igro,” je dodal slovenski zvezdnik.

Na vprašanje, kaj bodo kralji odnesli za naprej iz druge tretjine, je Kopitar odvrnil: “Upam, da prav ničesar.”

Odločilni zadetek Hymana:

Tudi na ostalih treh tekmah večera so se veselili gostje. Dallas je slavil v Minnesoti (3:2) in izid v seriji prav tako poravnal, medtem ko sta Carolina s slavjem v New Yorku (5:2) in Boston na Floridi (6:2) pobegnila na 3:1 v zmagah.