Mojstrski zadetek Benjamina Šeška na avstrijskem derbiju

Nogomet 23. Apr 202320:06 0 komentarjev

Tudi s pomočjo Benjamina Šeška so nogometaši Salzburga naredili velik korak na poti do ubranitve naslova avstrijskega prvaka. Slovenski reprezentant je na derbiju proti Sturmu iz Gradca dosegel drugi gol za svoje moštvo, ki se je v gosteh razveselilo zmage z 2:0.

Klub iz Solnograškega je na obračunu, ki ni postregel z veliko priložnostmi, v vodstvo v 54. minuti popeljal Argentinec Nicolas Capaldo, zmago pa je nato 19 minut pozneje s čudovitim golom potrdil slovenski golgeter Benjamin Šeško. Mladi napadalec je igral vso tekmo, njegov današnji zadetek pa je bil že 14. prvenstveni v letošnji sezoni, s čimer se je na lestvici strelcev v avstrijskem prvenstvu povzpel na tretje mesto.

Zadetek Nicolasa Capalda:

Zadetek Benjamina Šeška:

Derbi v Gradcu je imel sicer močan slovenski pridih, saj sta pri Sturmu v začetni enajsterici nastopila tudi Jon Gorenc Stanković in Tomi Horvat. Prvi je odigral celotno tekmo, medtem ko je Horvat igrišče zapustil 12 minut pred koncem rednega dela.

Vodilni Salzburg ima v boju za prvaka po že 12. zaporedni zmagi v gosteh sedaj pet točk prednosti pred Sturmom, še tri manj pa je zbral Lask iz Linza.