Kopitar odločilni mož za premierno zmago kraljev

Hokej 16. Okt 20227:39 0 komentarjev
AnŽe Kopitar

Zasedba Los Angeles Kings je po dveh porazih le vpisala prvo zmago v novi sezoni severnoameriške hokejske lige NHL. Odločilni mož za premierno zmago kraljev je bil slovenski as Anže Kopitar, ki je pomagal s tremi asistencami, tudi z asistenco za odločilni gol za 7:6 za zmago nad ekipo Minnesota Wild v gosteh v St. Paulu.

Na tekmi v razprodani dvorani Xcel Energy Centra so ljubitelji hokeja videli kar 13 zadetkov. Adrian Kempe je zabil prvi in zadnji gol na tekmi, v peti in 49. minuti. Pri sedmem golu kraljev je z asistenco pomagal kapetan kraljev Kopitar. Le 31 sekund pred tem so domači izenačili 6:6 z golom Sama Steela.

Kevin Fiala je dodal gol in dve podaji za kralje. Gabriel Vilardi, Drew Doughty, Alex Iafallo in Matt Roy so prav tako zadeli za ekipo iz Kalifornije. Izkazal se je tudi vratar Cal Petersen, ki je zaustavil 29 strelov domačih.

Fiala, Kempe in Kopitar so skupaj dosegli devet točk.

“V svoji karieri še nisem bil na takšni tekmi. Vesel sem, da smo zmagali. Upam, da mi nikoli več ne bo treba zmagati na takšni tekmi,” je dejal Petersen.

Mats Zuccarello je dosegel gol in dve podaji, Kiril Kaprizov pa je dosegel svoj prvi gol v sezoni za Minnesoto. Za domače so zadeli še Jake Middleton, Marcus Foligno, Joel Eriksson Ek in Sam Steel.

Vratar Minnesote Filip Gustavsson je zbral 17 obramb in dodal tudi asistenco, potem ko je zamenjal Marc-Andrea Fleuryja, ki je v prvi tretjini pustil štiri gole.

“To tekmo je res težko razložiti. Nisem prepričan, da bomo še kdaj letos dobili šest golov in nato zmagali na tekmi,” je dejal trener gostov Todd McLellan.