Kopitar s soigralci spet skočil povsem na vrh

Hokej 7. Mar 20237:55 0 komentarjev

Hokejisti Los Angeles Kings ostajajo ena izmed najbolj vročih ekip severnoameriške lige NHL. Kralji so davi po srednjeevropskem času na domačem ledu vpisali še četrto zmago po vrsti. Tokrat so s 4:2 premagali Washington Capitals.

Po zmagah nad Winnipegom, Montrealom in St. Louisom hokejisti Los Angelesa nadaljujejo z uspešnimi predstavami. V noči na torek po slovenskem času so v domači dvorani gostili Washington Capitals, ekipi, ki jih je ob koncu oktobra v prestolnici premagala s 4:3. Maščevanje Kraljev je tokrat uspelo, pa čeprav so vodilni gol na tekmi dosegli gostje.

Po prvi tretjini brez zadetkov je v 32. minuti vratarja Phoenixa Copleyja premagal Rasmus Sandin. Odgovor vrste Todda McLellana je bil hiter, manj kot dve minuti pozneje je izenačil Vladislav Gavrikov, da so domačini na prvi odmor odšli s prednostjo, pa je 33 sekund pred drugo sireno poskrbel Phillip Danault.

Izid je bil znova izenačen v 43. minuti, ko se je med strelce vpisal legendarni Aleksander Ovečkin. Zadnji so se vseeno smejali hokejisti iz mesta angelov, v 48. minuti je za novo prednost poskrbel Mikey Anderson. Kljub zaostanku so imeli več strelov hokejisti Los Angelesa, katerih zmago je z golom v prazno mrežo dve sekundi pred koncem poskrbel Adrian Kempe.

Za Kingse je to 37. zmaga na 65. tekmi sezone, s čimer so pri 82 točkah. Na vrhu pacifiške skupine so se znova izenačili z Vegas Golden Knights. ki imajo enako število točk, a so Kralji odigrali več dve tekmi več. Anže Kopitar, kapetan franšize iz Kalifornije, je na ledu preživel dobrih dvajset minut in pol, v tem času pa se med strelce ni vpisal. Poskusil je z dvema streloma na gol, a ostal pri 58 točkah (25 golov in 33 asistenc). Kralje nova tekma čaka v noči na petek, ko bodo gostovali v Coloradu. To bo zadnja tekma na tujem pred nizom sedmih domačih preizkušenj.