Kopitarjevi Kralji pokvarili poseben večer v Pittsburghu

Hokej 19. Feb 20247:18 0 komentarjev
Kopitar Los Angeles

Hokejisti Los Angeles Kings, ki jih kot kapetan vodi Slovenec Anže Kopitar, so v severnoameriški ligi NHL tokrat gostovali v Pittsburghu. Na zadnji od štirih tekem v gosteh pri moštvih vzhodne konference so vknjižili novo zmago. Pingvine so premagali z 2:1 ter pokvarili dan Jaromira Jagra, ko so v dvorani PPG Paints Arena upokojili njegov dres.

Oba zadetka je po preobratu za Kralje v zadnji tretjini dosegel Adrian Kempe. Kopitar je bil podajalec pri odločilnem golu za zmago, še tretjo zaporedno za ekipo Los Angelesa, ko so imeli kralji na ledu igralca manj.

Vratar gostov, ki so dobili pet od zadnjih šestih tekem, Cam Talbot je tekmo končal z 29 obrambami.

Za domače je že v uvodni tretjini zadel Sidney Crosby z igralcem več, ki je dosegel svoj 31. zadetek v sezoni.

S preobratom v zadnji tretjini in z zmago so Kralji zasenčili 40-minutno slovesnost v čast češkemu zvezdniku Jagru, ko so pred tekmo njegov dres s številko 68 za vedno slovesno upokojili. Dneva Jaromira Jagra se je udeležil tudi 52-letnik, ki je veselo proslavil vrnitev v mesto, kjer je odigral prvih 11 od svojih 24 sezon lige NHL