Katastrofa kraljev, poseben večer Ovečkina (VIDEO)

Hokej 14. Dec 20226:26 0 komentarjev
Kralji bodo še sanjali odličnega vratarja Buffala. Foto: Profimedia

Za hokejisti Los Angeles Kings je večer za pozabo. Na gostovanju pri Buffalu so visoko izgubili. Sablje so kralje razstavile v zadnji tretjini in slavile s kar 6:0.

Kralji so se po porazu proti Columbusu skušali vrniti na zmagovalne tirnice, a se jim je pri Buffalu zgodila prava mala katastrofa.

Anže Kopitar in druščina so bili na težkem gostovanju vsaj enakovreden tekmec, na vrata nasprotnika so sprožili več strelov, a obrambe domačih niso uspeli streti.

Vrhunci s tekme med Buffalom in LA Kings:

V prvih dveh tretjinah nismo videli zadetka, nato pa so kralji v zadnji tretjini razpadli na prafaktorje, Buffalo pa jim je dodobra napolnil mrežo. Na koncu je bilo kar 6:0 v prid Buffala. S tremi podajami se je izkazal Dylan Cozens, Tage Thompson pa je zabil dva zadetka.

Prvo ime srečanje je bil odlični ameriški vratar, 41-letni Craig Anderson, ki je ubranil vseh 40 strelov gostov, tudi tri našega Kopitarja, ki je na ledeni ploskvi preživel skoraj 21 minut.

LA Kings bodo naslednjo tekmo igral v Bostonu, ki je s 4:3 po izvajanju kazenskih strelov premagal New York Islanders. Posebej nevaren je bil pri domačih Jake DeBrusk, ki je v rednem delu dosegel gol in dve podaji, zadel pa tudi svoj kazenski strel.

Izjemen mejnik Ovečkina

Ne gre pa spregledati nor večer ruskega zvezdnika Aleksandra Ovečkina. Ta je ob zmagi Washingtona v Chicagu zadel kar trikrat dosegel podajo. Skupaj je 37-letni Rus zdaj dosegel že 800. gol v Ligi NHL in na večni lestvici sta pred njim le še legendi Gordie Howe (801) in Wayne Gretzky (894). Samo letos je dosegel že 20 golov.

Rus je postal tretji v zgodovini Lige NHL, ki mu je to uspelo:

Na zahodu še naprej vodi ekipa iz Las Vegasa, ki je danes s 6:5 zmagala v Winnipegu. Za zmagovalce je dvakrat zadel Jonathan Marchessault. Še bolj učinkovit je bil na nasprotni strani s tremi goli Mark Scheifele.