Niz se nadaljuje, pa čeprav po kazenskih strelih

Hokej 4. Nov 20217:12 0 komentarjev

Anžetu Kopitarju in njegovemu Los Angelesu je na tekmi proti St. Louis uspelo priti še do tretje zaporedne zmage (3:2). Junak je postal Arthur Kaliyev, ki je golu v rednem delu tekme dodal še odločilnega v seriji kazenskih strelov. Slovenski zvezdnik se tokrat ni vpisal med strelce ali podajalce.

To je bil že tretji medsebojni obračun Los Angelesa in St. Louisa. Blues so dobili oba predhodna, ko so bili 24. in 26. oktobra v domači dvorani boljši s 7:3 oziroma 3:0. Tudi tekmo na gostovanju v Staples Centru so odprli bolje in Braydena Schenna povedli v 27. minuti, potem ko se je prva tretjina končala brez zmagovalca.

Kraljem je nato uspel preobrat, v 47. minuti je najprej izenačil Arthur Kaliyev, v 53. minuti pa jih je v vodstvo popeljal Adrian Kempe. Domači navijači so že “vohali” tretjo zmago v nizu, ko je 9 sekund pred koncem celo z igralcem manj izenačil Torey Krug.

Tekma je šla v podaljšek, kjer pa golov nismo videli. Zato so hokejisti izvajali še kazenske strele. Pri Kraljih so v zadeli Kempe, Alex Iafallo in odločilnega v četrti seriji Kaliyev, medtem ko je Anže Kopitar v drugi seriji svoj poizkus zapravil.

Za Los Angeles je to tretja zmaga zapored, skupno pa četrta v sezoni. Trenutno so na 10. mestu zahodne konference. Kopitar še naprej ostaja pri 13 doseženih točkah, kar ga trenutno uvršča na peto mesto strelcev v ligi. Novo priložnost za izboljšanje te statistike bo imel v noči na soboto po slovenskem času, ko v Kalifornijo prihajajo New Jersey Devils.

Na preostalih treh srečanjih v noči na četrtek presenečenj ni bilo, zmag so se veselili Edmonton, Columbus in Carolina. Ta je na deveti tekmi dosegla še deveto zmago!

Liga NHL, tekme v noči na četrtek, 4. november

Chicago Blackhawks – Carolina Hurricanes 3:4 (1:1, 2:1, 0:2)

Edmonton Oilers – Nashville Predators 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)

Colorado Avalanche – Columbus Blue Jackets 4:5 po podaljšku (0:0, 2:1, 2:3, 0:1)

Los Angeles Kings – St. Louis Blues 3:2 po kazenskih strelih (0:0, 0:1, 2:1, 0:0)