Pingvini pokvarili zabavo ob novem mejniku Anžeta Kopitarja

Hokej 10. Nov 20237:39 0 komentarjev
Anže Kopitar
Anže Kopitar v dvoboju z Jevgenijem Malkinom. Foto: profimedia

Hokejisti Los Angelesa so po veliki zmagi proti Vegasu tokrat gostili Pittsburgh. Pingvini, ki zasedajo zadnje mesto na lestvici vzhodne konference pa so pripravili presenečenje. V Los Angelesu so po podaljšku slavili s 4:3. Anže Kopitar je dosegel podajo za prvi zadetek Kraljev, kar je bila že njegova 1155. točka v dresu LA-ja. S tem je na drugem mestu večne lestvice prehitel Luca Robitailla.

Tekma se je za Los Angeles slabo že začela. V osmi minuti je namreč Sidney Crosbey zadel za 1:0. Kralji so sedem minut kasneje sicer izenačili, za gol Carla Gündstroma je podal Anže Kopitar. V drugi tretjini je Los Angeles prvič povedel. Natančen je bil Adrian Kempe. Lars Eller je dve minuti pred koncem izenačil na 2:2, Jake Guentzel pa na začetku tretje tretjine Pittsburgh popeljal v novo vodstvo.

Tudi zadnja tretjina se je končala z 1:1, potem ko je bil natančen Kevin Fiala. Tekma je šla v podaljšek, kjer pa so bili Pingivini boljši. Bryan Rust je po dobrih treh minutah zatresel mrežo Kraljev, zadetek pa je bil razveljavljen. A veselil se je lahko le 22 sekund kasneje, ko je znova zabil, tokrat veljavni zadetek za zmago gostov.

Kopitar še naprej blesti

Slovenski as Kopitar je to sezono dosegel že številne mejnike. Že pred tem je že postal kralj z največ odigranimi tekmami, na zadnjem obračunu je dosegel svoj 400. zadetek, danes pa je na drugem mestu večne lestvice po doseženih točkah prehitel Robitailla.

Hrušičan ima zdaj po 1305 tekmah 400 golov in 755 podaj ter s tem 1155 točk. Več jih je v dresu kraljev dosegel le Marcel Dionne (1307). Bo pa v naslednjih dneh Kopitar bržčas presegel še en klubski rekord Dionna, in sicer po številu asistenc. Teh je nekdanji zvezdnik lige NHL v dresu kraljev zbral 757.

Naslednja priložnost za to bo v noči s sobote na nedeljo, ko bo v Los Angelesu gostovala zasedba Philadelphia Flyers. Nato za kralje sledi petdnevni premor.