Poraz prvakov na prestižni zimski klasiki

Hokej 2. Jan 20248:14 0 komentarjev
Seattle Kraken

V severnoameriški hokejski ligi NHL ne gre brez zimske klasike. Prestižni obračun na prostem 1. januarja sta tokrat odigrali najmlajši ekipi v ligi NHL, Seattle Kraken in branilec naslova Vegas Golden Knights. Tekma na stadionu T-Mobile Park v Seattlu, kjer igra bejzbolska ekipa Seattle Mariners, je pripadla domači zasedbi.

Junak hokejske zimske klasike na prostem je bil domači vratar Seattla Joey Daccord, ki je zaklenil vrata ter popeljal svojo ekipo Kraken do zmage s 3:0 v ponedeljek proti zlatim vitezom iz Las Vegasa. Daccord je drugič v karieri na tekmi v ligi NHL ubranil prav vse strele nasprotnega moštva.

“Mislim, da je bil to poseben dan za vse. Za našo ekipo, za naše mesto, za hokej,” je dejal 27-letni Daccord. “To je nekaj, česar ne bom nikoli pozabil, in to je eden najbolj ‘kul’ dni v mojem življenju.” Daccord je postal sploh prvi vratar, ki je zaklenil vrata na zimskih klasikah na prostem na novega leta dan.

Seattle je dosegel peto zmago v nizu, in to proti branilcem naslova Stanleyjevega pokala Golden Knights. Kraken so vse svoje zadetke dosegli v prvih petih minutah vsake tretjine in s tem pomagali pripraviti teren za eno najboljših predstav 27-letnega čuvaja mreže, ko je ubranil prav vseh 35 strelov na gol gostov.

Za Seattle so zadeli Eeli Tolvanen, Will Borgen in Yanni Gourde. To je bila tudi prva zmaga “ribičev” v Seattlu proti Golden Knights.

Aktualni prvaki lige NHL sicer zasedajo drugo mesto v pacifiški diviziji. Na vrhu tihomorske skupine je ekipa Vancouver Canucks, ki ima enako število točk, 49, kot Las Vegas. Na tretjem mestu je Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja s 45 točkami, četrti Seattle ima 39 točk.