Prvaki v Pittsburghu streljali s praznimi naboji

Hokej 20. Nov 20239:00 0 komentarjev
Pittsburgh Penguins

V ligi NHL so ponoči odigrali pet tekem. Izkazal se je vratar Pittsburgh Penguins Alexander Nedeljkovic, ki se je uspešno vrnil po poškodbi in zaustavil vseh 38 strelov na gol prvakov iz Las Vegasa. Pingvini so po njegovi zaslugi povsem utišali branilce naslova in slavili zmago s 3:0.

V dvorani PPG Paints Arena v Pittsburghu je bila vsa pozornost namenjena prav 27-letnemu čuvaju mreže iz Ohia srbskih korenin.

“To je bil res dober večer. Fantje so opravili odlično delo, dobro so spuščali palice, iskali prostor in blokirali strele,” je soigralce pohvalil junak večera.

Ryan Graves in Noel Acciari sta dosegla svoja prva gola med elito, zadel je tudi izkušeni Jevgenij Malkin za zmago Pingvinov, ki so se zmagovito vrnili po sobotnem porazu proti Carolina Hurricanes.

Se je pa po 11 tekmah končal točkovni niz napadalca Pittsburgha Sidneyja Crosbyja, v katerem je nanizal 17 točk, devet golov in osem podaj. Zvezdnik pingvinov je drugič na 17 tekmah v sezoni ostal brez točke.

Hokejisti Toronto Maple Leafs so prišli do četrte zmage v nizu. Kanadska zasedba je v gosteh po podaljšku ugnala hokejiste Minnesota Wild, ki so vpisali še peti zaporedni poraz.

Zelo uspešen večer je tudi za hokejisti Philadelphia Flyers, ki so s 5:2 na domačem ledu premagali Columbus Blue Jackets ter se veselili pete zmage zapovrstjo. Modri jopiči vztrajajo pri najslabšem nizu v ligi NHL. Doživeli so še deveti poraz po vrsti.