Vegas nadaljeval niz zmag in povedel

Drugi športi 15. Jun 20218:38 > 8:41 0 komentarjev
Hokejisti iz Las Vegasa so zmagali še na peti tekmi zapored v letošnji končnici. Foto. Guliverimage

V noči na torek je bila v ligi NHL odigrana zgolj ena tekma. Na prvi tekmi konferenčnega finala zahodne konference so Vegas Golden Knights s 4:1 ugnali Montreal Canadiens in v seriji povedli z 1:0.

T-Mobile Arena v Las Vegasu je pred 17.884 gledalci gostila prvo tekmo finala konference zahod. To je bila zaradi koronavirusne pandemije in spremenjenega sistema tekmovanja prva tekma v ligi NHL po petnajstih mesecih, na kateri je hokejski klub iz Kanade gostoval v ZDA. Domači Golden Knights so zmagali s 4:1, pa čeprav sta bili ekipi zelo izenačeni (končno razmerje v strelih 30:29 za hokejiste Vegasa). Izkazal se je vratar Marc-Andre Fleury z 28 obrambami, med strelce pa so se vpisali štirje različni igralci: Shea Theodore, Alec Martinez, Mattias Nylen Janmark in Nick Holden.

Za goste iz Montreala je edini gol v 33. minuti ob igri z igralcem več dosegel Cole Caufield, vratar Casey Price pa je zbral 26 obramb. Canadiens, najuspešnejše moštvo v zgodovini lige NHL s 24. naslovi prvaki, so tako prekinili niz sedmih zaporednih zmag. Na drugi strani je Vegas, klub, ki obstaja šele štiri leta, v tretji končnici v zgodovini kluba dosegel peto zaporedno zmago.

Druga tekma, ki jo bo prav tako gostil Vegas, bo v noči na četrtek, v noči na sredo pa bosta drugo tekmo odigrali ekipi v finalu vzhodne konference Tampa Bay Lightning in New York Islanders. Po prvi tekmi vodijo zadnji z 1:0 v zmagah.