Zgolj Predatorji uspešni v gosteh

Hokej 3. Nov 20217:11 0 komentarjev
Strelec gola v podaljšku Matt Duchene. Foto: Guliverimage

V noči na sredo je bilo v najmočnejši hokejski ligi na svetu odigranih devet tekem. Na kar osmih so se zmage veselili domačini, edino gostujočo zmago je dosegel Nashville, ki je po podaljšku slavil pri Calgaryju.

Prav zmaga Predatorjev na gostovanju v Kanadi je verjetno največje presenečenje večera. Calgary namreč zaseda vrh zahodne konference, po šele tretjem porazu v sezoni so Flames zdaj na drugem mestu za Edmontonom. Na drugi strani se Nashville po slabem začetku prebuja, to je za varovance Johna Hynesa že četrta zmaga v nizu. Tokratni junak je postal Matt Duchene z golom v 2. minuti podaljška.

Prav tako v kategorijo presenečenj lahko dodamo zmago Vancouvra proti New York Rangers, sploh ker so hokejisti iz vzhoda ZDA po 34 minutah zaostajali z 0:2. A Canucks je uspel preobrat, heroj Kanadčanov pa je postal J.T. Miller, ki je najprej znižal na 1:2, nato pa tretji minuti podaljška odločil zmagovalca.

Visokih in prepričljivih zmag so se veselili Montreal Canadiens (zanje je to sploh tretja zmaga v sezoni), Philadelphia, Toronto (gol in dve podaji Mitchlla Marnerja) ter Anaheim. Pri Ducks je z golom in dvema podajama svojo statistiko še oplemenitil Ryan Getzlaf, ki se vse bolj bliža magični tisočici. Zdaj je že pri 992 točkah. Za uspeh San Joseja nad Buffalom pa ima največ zaslug Tomas Hertl z dvema goloma in podajo.

Za slovenske navijače bo spet bolj zanimivo že v noči na četrtek. Ob 3. uri po slovenskem času bo Anže Kopitar z Los Angeles Kings gostil St. Louis Blues.