Znan finalni par v ligi NHL (VIDEO)

Hokej 30. Maj 20237:08 0 komentarjev
Vegas Golden Knights

Hokejska ekipa Vegas Golden Knights je na šesti tekmi končnice zahoda severnoameriške lige NHL s 6:0 v gosteh premagala Dallas Stars. V boju na štiri zmage je slavila s 4:2 in se bo za Stanleyjev pokal pomerila s Florida Panthers. Prva tekma finala NHL bo v Las Vegasu v noči na nedeljo po slovenskem času.

Vegas je na šesti tekmi že v prvi tretjini vse obrnil v svojo korist. Najprej je v polno meril William Carrier, po prednosti igralca več je Vegas prek Williama Karlssona povišal na 2:0, gostje pa so na prvi odmor odšli s prednostjo 3:0, ko je bil natančen še Keegan Kolesar.

Zlati vitezi so v drugi tretjini prek Jonathana Audyja-Marchessaulta zadeli še četrti zadetek, v zadnji pa gladko napredovanje v finale in boj za Stanleyev pokala potrdilo še z dvema zadetkoma. Karlsson je dosegel še svoj drugi zadetek na tekmi, nato pa še podal za končnih 6:0, ko je zadel še Mike Amadio.

Vsi goli s tekme v Dallasu:

“Tokrat me vse spominja na tisto uvodno sezono. Proti vsem pričakovanjem smo se prebili v finale. Dobra ekipa, veliko izjemnih igralcev, ekipni duh in dober vratar. Res je lepo, da sem del take sredine,” je dejal napadalec Jonathan Marchessault.

“To je bila zagotovo naša najboljša predstava v končnicah. In prišla je ob pravem času. Res pa je, da se vnaprej nikoli ne ve, kdaj ti bo skoraj popolna predstava uspela. Je pa zagotovo cilj, da se to zgodi čim bolj pogosto. Lahko rečem le še, da je to ekipa, ki jo je težko premagati,” je dejal trener Vegasa Bruce Cassidy.

Zlati vitezi, prvi v zahodni konferenci po rednem delu lige, so pred tem izločil Winnipeg Jets po petih tekmah, po šestih pa tudi Edmonton Oilers. Slednji so v prvem krogu končnice izločili Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja.