Večer rekordov: Lionel Messi je ubil dve veliki muhi na en mah

Nogomet 29. Maj 202320:00 0 komentarjev
Lionel Messi je na zadnji tekmi postavil dva nova mejnika. FOTO: Profimedia.

Lionel Messi je v soboto, ko si je PSG tudi v teoriji zagotovil nov naslov francoskega prvaka, sam pa je ob tem zabil nov gol, postavil dva nova mejnika.

Postal je rekorder po številu lovorik …

Lionel Messi je v soboto še drugič v dveh sezonah postal francoski prvak in osvojil še tretjo lovoriko v dresu PSG. S Parižani je bil lani tudi francoski superpokalni prvak. Za Argentinca je bila to še 43. lovorika v karieri, med katerimi prednjači predvsem lanskoletni naslov svetovnega prvaka v reprezentančnem dresu, naslov južnoameriškega prvaka, ki ga je osvojil predlani, in seveda štiri zmage v ligi prvakov, do katerih je prišel v dresu Barcelone.

S 43. lovoriko se je sedemkratni dobitnik zlate žoge na vrhu lestvice nogometašev z največ lovorikami izenačil z nekdanjim soigralcem iz Barcelone Danijem Alvesom. Brazilec, ki je trenutno v zaporu zaradi domnevnega posilstva, je lovorike osvajal še s Sevillo, Juventusom, PSG, Sao Paulom in tudi Brazilijo.

Na tretjem mestu sta s 37 lovorikami dva nogometaša. Prvi je še en Brazilec, Maxwell, ki sicer nikoli ni spadal med njihove glavne igralce, a je imel srečo, da je bil vedno v moštvih, ki so osvajala naslove. To so bili Ajax Amsterdam, milanski Inter, Barcelona in PSG.

Povsem drugače seveda velja za Španca Andresa Iniesto, ki je bil svetovni in dvakrat evropski prvak s Španijo in štirikratni evropski prvak z Barcelono, dve lovoriki pa je z Vissel Kobejem osvojil tudi na Japonskem, kjer je donedavno igral.

Na petem mestu najdemo legendarnega Valižana Ryana Giggsa, ki je v bogati karieri nabral 35 lovorik, zanimivo pa je, da je prav vse osvojil kot član Manchester Uniteda, katerega dres je nosil kar 24 let.

Vse lovorike Lionela Messija:

10 – špansko prvenstvo (Barcelona), 8 – španski superpokal (Barcelona), 7 – španski pokal (Barcelona), 4 – liga prvakov (Barcelona), 3 – klubsko SP (Barcelona), evropski superpokal (Barcelona), 2 – francosko prvenstvo (PSG), 1 – svetovno prvenstvo (Argentina), južnoameriški pokal (Argentina), olimpijski prvak (Argentina), finalissima (Argentina), svetovno prvenstvo do 20 let (Argentina), francoski superpokal (PSG).

… in golov, prehitel pa Cristiana Ronalda

Ni pa Messi pretekli konec tedna postavil le enega mejnika, ampak kar dva. Gol, ki ga je zabil v mrežo Strasbourga, je bil namreč njegov 496. v najboljših petih evropskih ligah, med katere ob francoski štejemo še angleško, špansko, nemško in italijansko.

Veliko večino golov je dosegel kot član Barcelone. FOTO: Profimedia.

Da bi bil rekord še slajši, je s tem zadetkom za en gol prehitel svojega dolgoletnega tekmeca Cristiana Ronalda, ki je kot član Manchester Uniteda, Real Madrida in Juventusa dosegel 495 golov.

Messi je kar 474 v 520 nastopih dosegel v španski ligi, medtem ko jih je v Franciji v 57 nastopih dosegel 22. Ta dosežek lahko ta teden sicer še izboljša. V soboto ga s PSG v zadnjem krogu francoske Ligue 1 čaka še domača tekma proti Clermontu.

Ronaldo je medtem daleč največ, 311 golov, dosegel v Španiji, potem pa sledita najboljša angleška (103) in prva italijanska liga (81).