Los Angeles Kings storili pomemben korak h končnici

Hokej 4. Apr 20246:39 0 komentarjev
LA Kings

Los Angeles Kings so si zagotovili pomembno zmago v boju za uvrstitev v končnico lige NHL. Anže Kopitar in soigralci so doma v Crypto.com Areni s 5:2 premagali Seattle Kraken. Na zahodu imajo Kralji pet točk naskoka pred tekmeci v lovu na končnico.

Junak srečanja je Trevor Moore s tremi zadetki, Anže Kopitar tokrat ni vpisal točke.

Gostujoča ekipa, ki nosi ime po orjaški hobotnici iz grške mitologije, je v Los Angelesu kapitulirala praktično že po prvih dveh tretjinah. Prvo so domači dobili z 1:0, potem ko je z igralcem več Kralje v vodstvo popeljal Adrian Kempe.

V drugem delu je Moore zadel v razmaku štirih minut in čeprav je Seattle v zadnji tretjini naposled zabil dva gola, sta Kevin Fiala s čudovitim “driblingom” in Moore s tretjim zadetkom zmago zadržala doma.

Kopitar je v 23 minutah na ledu proti golu pomeril dvakrat.

Kralje že ponoči čaka nov izziv. Podajajo se na gostovanje k eni izmed najslabših ekip lige San Jose Sharks.