Pomembna zmaga kraljev za utrditev položaja na lestvici

Hokej 21. Jan 20247:27 0 komentarjev

Hokejisti Los Angeles Kings so v severnoameriški ligi NHL doma z 2:1 premagali New York Rangers.

Anže Kopitar in soigralci so v noči iz sobote na nedeljo prišli do prepotrebne zmage me ameriško hokejsko elito. V izenačenem dvoboju so ugnali eno izmed najboljših ekip vzhoda New York Rangers in se na zahodu učvrstili na mestih, ki vodijo v končnico.

Kevin Fiala je dosegel prvi gol za domače v zadnji minuti uvodne tretjine, preostala pa sta padla v drugi. Najprej je v 15. minuti tega dela igre izenačil Chris Kreider, slabe tri minute pozneje je po samostojni akciji zmago Los Angelesu prinesel Quinton Byfield.

Anže Kopitar je tokrat ostal brez točk, Kingsi pa so na 7. mestu zahodne konference in imajo pred mesti, ki pomenijo konec sezone že po rednem delu, pet točk prednosti.