Prvaki po teniško odpravili St. Louis, uspeh v senci tragedije

Hokej 7. Dec 20236:38 0 komentarjev

V profesionalni hokejski ligi NHL še naprej blestijo aktualni prvaki iz Las Vegasa, ki so sinoči po preobratu s teniškim izidom 6:3 odpravili ekipo Blues. Gladke zmage so se veselili tudi Edmonton Oilers.

Prvaki lige iz minule sezone so po prvi tretjini zaostajali z 1:3, potem pa stvari vzeli v svoje palice.

Drugo tretjino so dobili kar s 4:0, goli so padli v razmaku desetih minut, potem pa v zadnjem delu srečanja postavili piko na “i” z zadetkom v prazen gol. Zlati vitezi so po 27 tekmah v zahodni konferenci na vrhu z 39 točkami, pet manj jih ima Kolorado, za šest pa zaostajajo kralji slovenskega zvezdnika Anžeta Kopitarja.

Zmaga Vegasa je ostala v senci tragedije, saj je oborožen moški na bližnji univerzi UNLV streljal na študente, ubil tri in enega ranil. Menda naj bi šlo za profesorja, ki na šoli ni dobil zaposlitve. Policija ga je izsledila in mu zadala smrtne rane.

Devet golov je sinoči v ligi NHL ponudilo tudi srečanje na Floridi med domačimi panterji in Dallas Stars. Ekipa s sončne zvezne države je slavila 5:4, dva gola je k uspehu prispeval Evan Rodrigues.

Najbolj prepričljivi so bili Edmonton Oilers, ki so s kar 6:1 odpravili Carolino, hat-trick je za domače prispeval Zach Hyman. Omeniti velja še zmago Tampe nad Pittsburghom s 3:1, na kateri je Nikita Kučerov v dresu strel zbral že enajsto zaporedno tekmo z vsaj eno podajo, kar je rekord franšize Lightning.

Los Angeles Kings ponoči (ob 1. uri) gostujejo v Kanadi pri Montreal Canadiens.