Slovenci se od Budimpešte poslavljajo s porazom

Hokej 11. Nov 202319:58 0 komentarjev
slovenska hokejska reprezentanca

Slovenska hokejska reprezentanca je na zadnji tekmi pripravljalnega turnirja v Budimpešti izgubila z gostitelji Madžari s 3:4 (1:3, 0:0, 2:1).

Slovenska reprezentanca je prvo testno preizkušnjo novega selektorja Eda Terglava končala s sosedskim obračunom. Tradicionalni slovenski tekmeci Madžari so tokrat na svojem terenu zmagali, a še tretjič je na tekmah Slovenije o zmagi odločal samo en gol. Na prvi z Italijo so Terglavovi izbranci izgubili z 0:1, na drugi z Ukrajino pa zmagali s 5:4.

Novembrski turnirji selektorjem pomagajo pri spoznavanju igralcev in bodočih članov članske izbrane vrste. V slovenski vrsti je bilo tokrat to še bolj pomembno, saj je imel Terglav kot novinec na selektorski klopi tokrat prvo priložnost za spoznavanje svojih igralcev.

Na tretji tekmi je drugo priložnost dobil vratar Žan Us, ki je branil tudi proti Italiji, Luka Kolin je priložnost dobil proti Ukrajini.

Današnji dvoboj je imel zelo dinamičen uvod. V prvih sedmih minutah so namreč padli kar štirje goli. Bolje so začeli gostje, Žan Jezovšek je po minuti in pol poskrbel za 1:0, toda potem je sledil madžarski trojni dogovor. Z zadetkom še v isti minuti, pa potem v tretji in sedmi so slovenski vzhodni sosedje prišli do pomembne prednosti.

Madžari pa danes niso imeli le razpoloženega napada na začetku tekme, pač pa tudi zelo ogretega vratarja. Adam Vay je bil namreč eden ključnih mož za zmago domačih, saj je na koncu tekme imel kar 45 obramb. Slovenci so se v celotni drugi tretjini zaman trudili, da bi se približali, so pa nato napade spremenili v zadetka v zadnji.

Za priključek je v 42. minuti poskrbel Matic Török, potem pa je Luka Maver sredi zadnje tretjine zadel za 3:3 in tekma je bila spet odprta. A so se vendarle veselili gostitelji, odločilni gol je dosegel Akos Mihaly v 52. minuti. Terglav je Usa že tri minute pred koncem potegnil iz vrat v poskusu izenačenja, toda sledila je kazen na slovenski strani in v zadnjih dveh minutah so domači ubranili svoj gol. Razmerje strelov je bilo sicer 48-28 za Slovenijo.

Terglav je za prvo akcijo v vlogi selektorja v Budimpešto povabil poleg vratarjev Usa in Kolina še branilce Aljošo Crnovića, Kristjana Čepona, Jana Ćosića, Nejca Stojana, Bineta Mašiča, Nika Širovnika in Žigo Urukala ter napadalce Martina Bohinca, Žana Jezovška, Erika Svetino, Marcela Mahkovca, Roka Kapla, Žigo Mehleta, Jureta Povšeta, Nika Simšiča, Jako Sodjo, Jako Šturma, Roka Macuha, Luko Mavra, Blaža Tomaževiča, Matica Töröka in Miho Zajca.

Madžarska – Slovenija 4:3 (3:1, 0:0, 1:2)

Dvorana Tüskecsarnok, gledalcev 1600, sodniki: Soos, Toth (glavna), Muzsik, Vaczi.

Strelci: 0:1 Jezovšek (Čepon, Tomaževič, 2.), 1:1 Kovacs (Paterka, Nemeth, 2.), 2:1 Nemes (Stipsicz, Varga, 3.), 3:1 K. Nagy (Pozsgai, Mihaly, 7.), 3:2 Török (Macuh, 42.), 3:3 Maver (48.), 4:3 Mihaly (G. Nagy, 52.).

Kazenske minute: Madžarska 12, Slovenija 8.