Šov Vipotnika v Franciji, Rieri je prinesel prvo zmago

Nogomet 11. Nov 202316:57 1 komentar
Žan Vipotik v majici Bordeauxa FOTO: Profimedia.

Slovenski reprezentant v vrstah francoskega drugoligaša Bordeauxa Žan Vipotnik je danes zablestel pri zmagi nad Annecyjem s 3:1 in Albertu Rieri prinesel prvo zmago, odkar se je nekdanji trener Olimpije in Celja med sezono nenadoma preselil v Francijo.

V poplavi slabih zdaj tudi dobra novica za selektorja Matjaža Keka pred ponedeljkovim začetkom priprav na zadnji, ključni tekmi Slovenije v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo 2024 proti Kazahstanu in Danski.

Žan Vipotnik, ki je v teh kvalifikacijah zadel dvakrat, je v Franciji dosegel prvi gol po dveh mesecih in pol čakanja. Ne samo to, nekdanji napadalec Maribora je v 14. krogu francoske druge lige zablestel.

Pri zmagi nad Annecyjem s 3:1 pred domačimi navijači je v 15. minuti najprej podal za vodstvo Bordeauxa z 1:0, v izteku prvega polčasa pa zadel še sam, Bordeaux je takrat popeljal v vodstvo z 2:1. V 58. minuti je 21-letni slovenski napadalec v polno meril še drugič in v 13. nastopu prišel do tretjega gola. Na igrišču je bil od prve do zadnje minute.

Riera v četrtem poskusu do prve zmage

Bordeaux je prišel do prve zmage po kar sedmih tekmah čakanja in prve, odkar je na njegovo klop pred enim mesecem sedel Albert Riera.

Španec, ki je v Sloveniji Olimpiji prinesel dve lovoriki v eni sezoni, Celje pa ob odhodu pustil na vrhu prvenstvene lestvice, je na prejšnjih treh tekmah osvojil le točko.

Bordeaux, pri katerem si želijo vrnitve med prvoligaše, je še vedno v slabem položaju in pri dnu lestvice. V 14 tekmah je zbral le 15 točk.