Še ena lahka zmaga Jesenic za sijajen uvod v sezono

Alpska liga 19. Sep 202321:48 0 komentarjev
HDD Sij Acroni Jesenice

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v drugem nastopu v novi sezoni alpske lige vpisali drugo zmago. Po uvodnem uspehu proti drugemu slovenskemu predstavniku v tem tekmovanju, Pellet Celju (6:1), so danes na gostovanju v Salzburgu premagali mlado ekipo Red Bulla s 4:1 (1:0, 3:0, 0:1).

Jeseničani so vprašanje zmagovalca rešili po dveh tretjinah. V uvodni je zadel Žan Jezovšek, v drugi je bil dvakrat natančen Urban Sodja, enkrat pa Miha Logar.

V drugih dvajsetih minutah je bilo razmerje strelov kar 19:3 v korist Jesenic. Na koncu je bilo to 30:20, gostitelji pa so častni gol dosegli v 56. minuti.

Jeseničani bodo čez dva dni gostovali pri Cortini Hafro, nato pa jih konec meseca in 1. oktobra čakata dve tekmi doma proti Lustenau in Rittnerju.