Vratarja junaka pri zmagi Slovenije nad Češko

Nogomet 19. Sep 202321:07 0 komentarjev

Slovenska futsal reprezentanca je v drugem krogu kvalifikacij za svetovno prvenstvo dosegla pomembno zmago. Po ogorčenem boju je v Mariboru z 2:1 (1:1) premagala Češko. Junaka dvoboja sta bila slovenska vratarja Nejc Berzelak in Marko Peček, slednji je pet minut pred koncem ubranil najstrožjo kazen, strel s šestih metrov.

Obe reprezentanci sta izgubili prva dvoboja v kvalifikacijski skupini.

Slovenija z 1:3 na gostovanju pri Italiji, Češka pa z 0:3 proti Španiji. Zato je bil za ohranitev realnih možnosti za uvrstitev na prvenstvu v Uzbekistanu poln izkupiček nujen. Zaradi tega ne čudi velika želja v obeh moštvih in v večjem delu napadalen nogomet na obeh straneh. Do vodstva 2:1 je več pokazala Slovenija, v zadnji četrtini tekme pa so gosti povsem pritisnili na vrata Nejca Berzelaka, ki pa je branil izvrstno in se ni pustil več premagati.

Čehi so sicer imeli prvo priložnost na tekmi. Že v tretji minuti je Radim Zaruba Berzelaka že preigral, toda prišel nekoliko preveč na levo stran, po njegovem strelu pa je žoga zadela vratnico. Slovenci so več poskušali, predvsem s streli od daleč, v deseti minuti pa je lepo priložnost zapravil Žiga Čeh, ki ni najbolje reagiral po podaji Klemna Duščaka.

V 16. minuti pa so varovanci Tomija Horvata vendarle prišli do zasluženega vodstva. Teo Turk je z natančno podajo pred golom lepo našel Maxa Vesela, ta pa je brez oklevanja mimo vratarja poslal žogo pod prečko.

Peček uganil smer

V zadnji minuti prvega dela je prišlo do izenačenja, ko je napako domačih izkoristil Michal Seidler. Slovenski bi lahko ekspresno odgovorili, še pred odhodom na odmor je okvir vrat zadel Jeremy Bukovec.

Že v drugi minuti nadaljevanja pa so Čehi tekmecem vrnili darilo, tudi oni so storili hudo napako, ki je kaznoval Turk, svojo ekipo je spet popeljal v vodstvo.

Po zaostanku so gosti povsem prevzeli pobudo, toda blestel je slovenski vratar Berzelak. Šest minut pred koncem so Čehi vratarja zamenjali s šestim igralcem, toda to jim kljub priložnostim pri izidu ni pomagalo. Dve največji priložnosti je zamudil Seidler, ki se je sicer izkazal s tehničnim znanjem, a učinkovit ni bil. Po odličnem samostojnem prodoru mu je veselje preprečil Berzelak, nato pa ga je razžalostil še rezervni vratar Peček, ki mu je ubranil kazenski strel.

Berzelak je do konca še nekajkrat reševal slovensko obrambo, v zadnjih sekundah pa bi lahko vodstvo Slovencev povišal Denis Totošković, zadel je vratnico.

Slovenija bo naslednjo tekmo kvalifikacij odigrala 6. oktobra, v Ljubljani se bo pomerila s Španijo.