Olimpija še enkrat pokazala mišice, v finale z ničlo

Hokej 8. Feb 202220:02 > 20:42 0 komentarjev
Olimpija v polfinalu DP Jesenicam ni pustila niti najmanjših možnosti.

Ob vseh olimpijskih uspehih slovenskih športnikov je bil današnji hokejski derbi kar malce potisnjen v ozadje športne javnosti. A ker je dal prvega finalista državnega prvenstva, zato ni bil nič manj pomemben. To so postali hokejisti Olimpije, ki so po zmagi na prvi tekmi pred dvema tednoma (3:0) slavili tudi na povratnem obračunu (5:0).

Pod Rožnikom je bil na sporedu še peti in zadnji večni derbi v letošnji sezoni. Še četrtič so ledeno ploskev dvignjenih glav zapuščali igralci Olimpije, tokrat so bili od večnega rivala boljši s 5:0. Ljubljančani so prevladovali celo tekmo, Jeseničanom pustili le malo igre in brez prejetega gola v 120 minutah dvoboja zanesljivo napredovali v finale. Tam jih čaka boljši iz dvoboja Slavija – Triglav.

Koblar z lepotico kronal premoč

Ljubljančani so v tekmo krenili, kot da so oni tisti, ki so po prvem srečanju zaostajali s tremi goli zaostanka. Drsalno so prevladovali, Jeseničani pa so s ploščkom težko prišli iz svoje obrambne tretjine. Premoč domačih je za kratek čas prekinila kazen branilca Magovaca, a so bili železarji ob igri z igralcem več praktično nenevarni, ostalo je pri 0:0. Se je pa izid spremenil v 14. minuti, ko je z leve strani ob ogradi plošček podal Blaž Tomaževič, levo od vrat ga je prejel Gregor Koblar in ga z izjemnim bekhendom iz obrata pospravil v mrežo.

Jesenice so se komaj pobrale po prvem šoku, ko je sledil še drugi. V razmaku 19 sekund sta bila izključena Gašper Glavič in Luka Ulamec, veliko terensko prednost pa so zmaji izkoristili šest sekund pred iztekom prve kazni. Z leve strani je podal Tadej Čimžar, pred vrati pa je za 2:0 palico le podstavil Guillaume Leclerc.

Ker se je četrtfinale DP zaradi težav s koronavirusom zavlekel, je v polfinalu namesto serij na dve zmagi odločal “nogometni” sistem “boljši iz dveh tekem”. Olimpija je prvo tekmo v Podmežakli 25. januarja dobila s 3:0, danes pa je bila boljša s 5:0 in je v finale napredovala s skupnih, visokih 8:0.

Šturm še povišal prednost

Druga tretjina je minila bolj mirno. V njej so Jeseničani zaigrali bolj odločno in agresivneje, a jim to ni pomagalo. Olimpija je še naprej držala niti igre v svojih rokah. V 33. minuti, ko sta bila pri zelenih 36 sekund naenkrat izključena Mitja Robar in Koblar si gostje niso priigrali pravih priložnosti za gol. Je pa na drugi strani še tretjič zadela Olimpija. Z desne strani je plošček pred vrata poslal Bastien Maia, njegovo smer je preusmeril Jaka Šturm, a se je izkazal Oscar Fröberg. Toda Šturm je bil dovolj blizu, da ga je potisnil v mrežo za 3:0, kar je bil tudi izid po 40 minutah.

Sodja postavil piko na i

Ljubljančanom visoka prednost očitno ni bila dovolj, po manj kot dveh minutah zadnjega dela so zadeli še četrtič. Po dobljenem boju ob ogradi na desni strani je Šturm podal osamljenemu Jaki Sodji, ta pa je še povišal prednost zelenih. Razmerje moči na ledu se nato v zadnjem delu tekme ni pretirano spremenilo, Olimpija se je zadovoljila z visoko prednostjo, Jeseničani pa so se sprijaznili s porazom. Zadnji žebelj v krsto železarjev je 50 sekund pred koncem s še enim golom zabil Sodja. Zmaji se bodo v finalu pomerili z boljšim iz dvoboja Slavija – Triglav, prva tekma bo na sporedu 23. januarja.

Zeleni bi morali naslednjo tekmo odigrati že jutri, a je zaradi okužb s koronavirusom v vrstah Bolzana ta prestavljena. Naslednjič bodo igrali v nedeljo v Salzburgu. Jeseničane pa čaka daljši premor, naslednja srečanje jih čaka šele v četrtek, 17. februarja, ko v Zgornjesavsko dolino prihaja Cortina.

DP v hokeju na ledu, polfinale

Torek, 18. februar:

Olimpija – Jesenice 5:0 (2:0, 1:0, 2:0) /8:0/
Strelci: 1:0 Koblar (Tomaževič, Kapel, 14.), 2:0 Leclerc (Čimžar, Ropret, 17.), 3:0 Šturm (Maia, Sodja, 37.), 4:0 Sodja (Šturm, 42.), 5:0 Sodja (Kapel, Koblar, 60.)

V poševnicah je zapisan skupni izid.

Drugi polfinalni par:

Triglav – Slavija Junior (prva tekma: 23. februar, druga tekma: termin še ni znan)

V finale napreduje boljši iz para po sistemu dveh tekem.